Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Exchange - změna portu pro SMTP

Mám Exchange 2010 a chci změnit odchozí port SMTP na 26. Z toho důvodu, že chci zablokovat odchozí komunikaci na port 25.
Změnu jsem provedl v PowerShellu příkazem Set-SendConnector "Default Internet Connector" -Port 26
Po změně se v queue zobrazí connecting a nic se neodešle.
Vyzkoušel jsem i změnu portu pro příchozí poštu na port 26 a nic nedocházelo. Až poté, co jsem vrátil zpět na port 25, pošta došla.

Co dělám špatně?

Aleši,

spambotí nety už velmi dlouho odesílají poštu v drtivé většině samy, bez účasti regulérních MTA.

Správný postup je:

1. na routeru vyblokovat odchozí spojení na vzdálený port 25 vyjma IP adres regulérních MTA
2. na MTA vypnout relay pro IP adresy vnitřní sítě, pokud je SMTP protokol používán uvnitř sítě (např. různá zařízení jako tiskárny apod. reportující stav), povolit jej jen pro tyto hostitele