Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows XP Profi nelze nabootovat z CD-ROM

Dobrý den.
Předčasem jsem potřeboval provést novou instalaci Windows XP Profi. PC se sekalo, intenet nenabíhal jak by měl a hry už taky neběžely plynule. Fungovali bez problémů 5 let.
v Biosu jsem změnil 1. pozici pro bootování na CD-ROM, uložol změnu a ENTER. Zmáčknul libovolnou klávesu, ale Instalace neproběhla. Systém se samovolně po 30 sec spustil aniž bych měl jakoukoliv možnost cokoliv změnit ??

Ikdyž jsem dal opětovně v biosu na všechny 3 pozice bootovat z CD , vše se opakovalo.
Už jsem i resetoval BIOS na desce, protože procesor byl taktován, ale bezezměny:(

Instalaci to nabídne, až ve chvíli, kdy najedu do tento počítač, ale to proběhne instalace na současnou instalaci a věc je ještě horší.

Poradí prosím někdo jak dosáhnout čisté instalace včetně zformátování disku "C"?

SP3
CPU : Athlon 1800+
MB : MSI KT4V ( MS-6712 )
Paměti : DDR SDRAM 512 MB
Zdroj : LC-B300ATX

Vím že je to starej šrot, ale mě bohatě stačí, jen kdyby fungoval jako předtím.

Nastav CD RM ako first boot device, ostatné daj disable, prípadne ak máš aj voľbu "try other devices" tak to zakáž

Bootovať budeš iba z CD ROM-u. Ak je tvoje inštalačné CD vadné tak už nenabootuješ vôbec.

V tom pripade to vypada bud na spatne nastaveny bios (napriklad v nekterych noteboocich HP se da nastavit Boot order 1)CD-ROM 2)HDD 3)network a zaroven CD-ROM disable, takze pak to samozrejme nebootuje z CD-ROM, ma tam byt enable) nebo na vadnou zakladni desku.
Pokud by tvuj PC dokazal bootovat z USB, coz overis napriklad tady http://www.pendrivelinux.com/testing-your-system-f or-usb-boot-compatibility/
mohl bys nainstalovat system pres USB flashku http://technet.idnes.cz/navod-jak-na-instalaci-win dows-z-flash-disku-ci-prenosneho-hdd-pul-/software .asp?c=A090916_082415_software_dvr

V tom prvnim dotazu http://pc.poradna.net/q/view/651466-pocitac-se-sek a pises

když tu flash tam nechám nebo ji tam dám ještě před zapnutím tak pc vůbec nenajede... monitor se ani nezapne... (jako počítač hučí ale na monitoru nic není...).

Mam to chapat tak, ze PC je vypnute. Vlozis USB flashku a nic se nezobrazuje, ani logo Zakladni desky, a POST zpravy ? Ihned po zapnuti je cerna obrazovka, a slyset je pouze vetrak ?
Videl bych to na chybu bud zakladni desky, pameti nebo graficke karty. Pokud je PC v zaruce reklamovat, pokud neni zajit za sousedem, kamaradem, strejdou a otestovat si u nej svoje komponenty (ram, vga).
Zda se, ze stav tveho PC je dost nenormalni : zasekava se a nebootuje s USB flashkou, nebootuje CD-ROM