Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Linux a wifi

Zdravím...

rozhodl jsem se přejít na starým ntb na linux poněvadž win XP se mi tam hodně sekalo.... tak jsem se po něčem koukal a narazil jsem na Madrivu... když jsem jí nainstaloval.. tak mi hodně padalo ( aniž bych něco dělal tak se zatížil procesor i RAM a spadlo to) a tak jsem šáhnul po Ubuntu... občas na něm děláme ve škole... ale jsem v tom opravdu začatečník.. a proto žádám o radu...na netu jsem něco našel.. ale nebyl jsem z toho moc moudrý..

mám ntb Acer Aspire 5020 v wifi kartou Broadcom.... internet přes kabel mi normálně jede... ale přestu tu wifinu se mi to stále nedaří...podle rad na netu jsem doinstaloval balíček acerhk... v Ubuntu mi to přímo ukázalo.. nový hardware a že je externí a musí na něj stáhnout ovladače.. nainstalovalo se to.. a ukázalo se to jako zelený (fungující) .... pak jsem našel ať vyzkouším v terminálu "iwconfig"... z toho jsem nebyl moc chytrý.. ale psalo to že jsou ty funkce vypnutý...

můj názor je ten.. že wifinu na ntb zapínám přes tlačítko, který windows detekuje ale linux ne... a já nevím jak jinak by se dala zapnout ta wifina...

pak jsem ještě zkoušel tu Mandrivu na PC kde mám taky wifi kartu a taky se mi nedařilo připojit...

přístupový hesla a jména k síti jsou správný... doufám že jsem chybu popsal co nejsrozumitelnějc a že někdo poradí.. dík moc

dík za tip... ten osmý krok mi tam chyběl. Teď už se mi to podařilo nainstalovat.... ale zajímalo by mě.. dá se někde zjisti jestli je ta wifi zapnutá? nebo je zapnutá pořád?? ve windowsech svítilo to tlačítko.. ale to v linuxech to prý neindikuje...

a stále se mi nedáří se připojit.. když dám ruční nastavení... a v bezdratovým připojení napíšu sít ke který se má připojit.. tak se nic neděje.. a když dám připojit se s k jiné bezdr. síti... tak se mi to neustále připojuje.. a potom mi vyskočí okno abych zopakoval připojení že požaduje heslo... jméno a heslo sítě musí být správné.. poněvadž se takhle připojuju i přes mobil... typ ověřování mám taky stejný.. už si s tím nevím rady.. vypínání a zapínaní se nedaří

edit// teď se mi tam zobrazila ikonka signálu... a popisek je: Bezdratové připojení k "síť" (0%) a nic víc se neděje.. nevíte co víc s tím?

edit// dokáže linux si přiřadit IP adresu?? při LAN připojení jsem nic nenastavoval.. ale nevím jak u tý wifi..

díky tohle mi pomohlo... chyba byla v tom.. že jsem vůbec neměl zapnutou wifi... lae jediný problém který teď řeším je... tahle stránka mi pomohla zapnout to tlačítko.. ale teď už jen řeším jak nastavit to zapínání wifi po startu....

podařilo se mi vytvořit ten soubor /etc/init.d/acer_acpi_wireless_enable

case "$1" in
        start|"")
                modprobe acer_acpi
                chmod 777 /proc/acpi/acer/wireless
                echo 1 > /proc/acpi/acer/wireless
                ;;
        stop)
                echo 0 > /proc/acpi/acer/wireless
                modprobe -r acer_acpi
                ;;
esac

ale nevím kam mám napsat tohle

sudo chmod 755 /etc/init.d/acer_acpi_wireless_enable
update-rc.d acer_acpi_wireless_enable start 39 S . start 34 0 6 .

nevím jestli se to má psát do terminálu... když jsem to napsal do terminálu každý řádek zvlášt tak mi to napsalo "update-rc.d: symlink: Permission denied"

a když jsem to napsal do toho programu.. tak se taky nic nedělo..

děkuji za pomoc..