Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Upřesnění WXP a sdílení

Potřebuji si upřesnit pár věcí o sdílení ve WXP SP2 a zapojení několik PC v síti přes ethernet, všechny bez firewallu, pokud bude bod správně napište add 1) ano, nebo mě opravte. díky
pravá myš na složku Sdílení a zabezpečení
1) záložka sdílení - jedná se o sdílení v rámci sítě, přístup k této složce z dalších PC na síti?
2) Oprávnění (pořád záložka sdílení) - nastavuji jednak uživatelské účety vytvořené v tomto PC a Everyone(přístup jakéhokoliv PC k této složce ze sítě)?
3) k bodu 2) nebo lze i nastavit jen některé PC ze sítě nebo to musím vyřešit exter. firewallem a povolením jen některých IP adres?
4) záložka zabezpečení - týká se jen účtů vytvořených v tomto PC a povolení různého přístupu (číst,měnit...) a netýká se už sítě?

1) ano
2) tyka se opravneni ke sdilenemu prostredku (slozce, tiskarne, ...) "zvenku"
3) dela se to obvykle pomoci uzivatelskych uctu. Jinak filtrovani IP by zvladl i ten interni FW z Windows
4) tyka se i site. Pokud nastavis zabezpeceni na "jen pro cteni", pak i zvenku budou mit pristup "jen pro cteni", i kdyz v opravneni sdileni nastavis plny pristup. Proste se ta prava kombinuji.

Na pocitaci zalozis uzivatele s jejich hesly (popr. jinymi hesly - pak to vyzada zadani). Pak se normalne prihlasi a mohou pristupovat ke sdilenym prostredkum. Obvykle se to resi na urovni Windows serveru a domeny, ale neni problem to udelat i v male siti.
Pro pristupy k adresarum doporucuji vytvorit skupiny i na male siti.
Ve sprave pocitace si napr. vytvoris skupinu DOKUMENTY a zaradis do ni uzivatele, kteri by meli pristupovat ke sdilenemu adresari DOKUMENTY.
Az budes nastavovat lokalni prava pro sdileny adresar, pridas skupinu DOKUMENTY a nastavis napr. cteni i zapis.
Pridani dalsiho uzivatele pak znamena pouze jej pridat do skupiny DOKUMENTY. A klidne to muze byt lokalni uzivatel s pravy USER