Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Oprava zavadece XP

Zdravim. Mam na jednom diskovem oddilu nainst. WinXP. Nestastnou snahou nainstalovat na jiny oddil dalsi OS jsem prisel o zavadec, takze mi ted XP nenabehnou. Da se to nejak napravit, nebo me ceka reinstal?

bios ti odkazuje na fyzický disk, kde začíná start, podrobnosti už nevidí.
ale právě u tebe je tento disk rozdělený na další oddíly, na některém z nich jsou staré windows - i před instalací nového systému to byl disk označený e: ?

i když ty windows leží kdesi, zavaděč (ntldr, ntdetect.com, boot.ini) může být hned na prvním či jiném oddílu - o tom kde ho hledat rozhoduje atribut active - zobrazí ti ho každý partition manager, včetně dosového fdisku.

je docela možné že nové windows se nainstalovaly na tento "active" oddíl, a přepsaly v boot.ini číslo své partition (partition se počítají od 1.) - můžeš to v boot.ini opravit, nebo přikopírovat řádek pro další windows na jiném oddílu a vybereš co vlastně běží - tak jak ti předkolega vypsal boot.ini s hafo záznamy na vyzkoušení.