Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Autorun

Dobrý den,potřebuji poradit s funkcí autorun u diskové mechaniky,mám podezření že tuto funkci vypíná některá aktualizace windows ale nevím jaká a jestli to vůbec souvisí s aktualizacemi,zkoušel jsem utilitu od microsoftu Autofix ale nepomohlo to,prosím moc o radu (os microsoft windows xp profesional sp3)

dnešním posláním autorunu je umožňovat automatickou instalaci virů - viz třeba conficker ve spolupráci s bfu, kteří musí mít práva správce.
a dost se to daří - už jsem psal jak mi minulý měsíc naše největší programátorské guru vrátilo jím zavirovanou flashku.

ms to bude aktualizacemi i do budoucna pro flashky vypínat, nechá jen autorun z cd (už nevím kde jsem to čet).

když už si windows do registrů ukládá typová označení všech flashek, taky by mohl mít u každé nové karty/flashky schválení pro lamy, které bez autorunu nedokážou stáhnout fotky z sd karty foťáku.
ale normální je autorun zakázat: "NoDriveTypeAutoRun"=dword:000000ff