Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Jak zvýšit jas monitoru?

Nedá se někde stáhnou schéma monitoru Belinea 10 30 20? Zkoušel jsem to najít na Internetu přes google, ale nijak to tam nevidím.
Nebo mi stačí informace, jestli v tom monitoru není nějaký trimr, kterým by šel zvýšit jas, protože ten jas už není žádná sláva a chtělo by to přidat, ale jak, když v OSD už je vyštelovaný na 100%..
Jakési trimry vevnitřku jsou, ale nevím na co jsou, tak do toho zatím šťárat nebudu, ať si ho nerozladím celý..

Nebo je tu někdo natolik kvalifikovaný, že mi poradí, že mám pootočit tím a tím trimrem? Nebo to nejde vůbec?

[mod]zamceno - nadale bezpredmetna diskuse (mif)[/mod]

Ide to na potenciometroch na zdroji vysokeho napatia (aspon si myslim, ze je to zdroj vysokeho napatia). Je to taka cierna velka vec vystupujuca z dosky a ide z nej par kablov k CRT. Na tej ciernej krabicke by mali byt minimalne 2 potenciometre - focus a brightness. Tymi sa v urcitych medziach da zaostrit obraz a zvysit jas. Da sa to velmi jednoducho prestrelit, takze to treba robit pri zapnutom monitore, ale POZOR: TO NAPATIE JE NAOZAJ VYSOKE:!:, takze neodporucam robit, pokial nevies do coho ides. Ale zase na druhej strane, mozno by to pomohlo vyriesit otazku zahltenia kategorie Pokec, takze smelo do toho, Mirku :-D

zkus najít trimr s nápisem bright, brt nebo sub brt. Nebo najdi na netu to šasi (a dej sem link) , nehledej přímo typ monitoru. Krajní možnost je zvýšení G2 na VN trafu (pokud tam je) ale ne o moc, pak by se obrazovka rychle vyžhavila. Chce mít na to suché ruce a dobře izolovaný šroubovák. Ovšem samozřejmě vše na vlastní riziko.