Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s bootováním Windows XP

Prosím o radu,

z ničeho nic mi spadly Windows a objevila se hláška,že soubor nebyl nalezen nebo je poškozen

WINDOWS/SYSTEM32/CONFIG/SYSTEM

Vím,že se to tady řešilo,ale mě spíš zajímá,jestli to nemůže být spíš problém v HW?Nemůže to být třeba tím,že je poškozený HDD?Když jsem totiž formátoval disk,tak formátování bylo cca 80 min na 17 %,což mi při velikosti formátovaného disku 160 GB připadá docela dlouhá doba.V minulosti probíhalo formátování rychleji.

Taky jsem zakázal aktualizace,protože po jejich nainstalování se PC restartoval a pak se objevila výše zmiňovaná hláška.

Rád bych taky věděl,jaký je rozdíl mezi klasickým a rychlým formátováním a kdy které používat?

Děkuji

Proste se to nekdy stane. Jde o systemovou cast registru a pokud je moc fragmentovany, dojde k problemu.
Samozrejme na to muze mitv vliv i vada disku nebo pad systemu v okamziku, kdy se do registru zapisuje.

K formatovani. Klasicke provede format celeho disku. Rychle formatovani pouze vytvori struktury, ale vlastni disk se neformatuje (a nekontroluje).
U noveho disku, pripadne u disku, kde nemam jistotu, ze je v poradku bych volil klasicky format.