Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade celeho PC a stará instalace XP

Ahoj všem
Měl bych prosím dotaz. Upgradnul jsem MB, PCU, MEM i GK ale zachoval jsem si staré HDD (2x250G na sata) na prvním je systém který teď nechce nabootovat, což je víc než jasné.
Moje otázka zní: jak teď nabootovat system ze starych XP?a za druhé: jelikož to je PC hlavně na hry jaký mi doporučíte koupit OS? vistu nebo už ty nové W7
Děkuji za jakoukoliv radu.
Martin

jak teď nabootovat system ze starych XP?

Nijak. Kdybys na to myslel předtím tak to jde ošetřit. Teď buď spustit instalaci windows a po souhlasu se smlouvou (F8) zvolit R - Opravit s tím že registry a staré programy zůstanou funkční (ne všechny) nebo to přeinstalovat. Nemusí se to povést.

Nebo to rovnou nainstalovat načisto, třeba na druhý disk - doporučuji.
Doporučuji každopádně odpojit během instalace všechny disky co nepotřebuješ, externí čtečky a tak.

za druhé: jelikož to je PC hlavně na hry jaký mi doporučíte koupit OS?

Pokud máš v pc DX 10 nebo DX 11 kartu tak windows 7. Jinak můžeš zůstat klidně u XP. Pokud je to našlapaný - 4giga ram nebo víc - tak bude lepší Windows 7 64bit než XP. Na Vistu zapomeň.