Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Toshiba Portege M100

Dostal jsem notebook Toshiba Portege M100, akorát jsem musel dokoupit disk. Je tam Centrino 1200+, ale podle Everestu to jede na 598 Mhz. A skutečně je ten notebook nějak pomalej. Zkoušel jsem ze supportu Toshiby stáhnout nějakej HW Setup, ale nic mi nechodí...:-(
Nemáte nějakej nápad, co s tím???

Windows XP Professional, tj to, co tam bylo původně. U tohoto notebooku je problém v tom, že se nedá dostat do nastavení BIOSu. Musí být na to externí program, HWSetup. Stáhnul jsem si něco, ale nic pořádně nechodí... A to, co chci, aby procesor jel na 1200 MHz, jak má, a ne na 598 MHz jako teď.

eh? a ako si prisiel na to, ze procesor ma chodit na taktovacej frekvencii 1200MHz? Zato, ze je to Centrino 1200+? Ja som mal tiez na desktope pred 100 rokmi AMD Athlon XP 2200+ ale taktovacia frekvencia bola 1,8GHz a nie 2,2GHz.

a ako si prisiel na to, ze procesor ma chodit na taktovacej frekvencii 1200MHz?

Protože je to napsané ve specifikaci:
System Characteristics
CPU (See CPU Performance Disclaimer)**
• Intel® Pentium® M Processor, 1.20GHz (LV - 2.5V)
• Intel 855GM Chipset
• 400 MHz processor side bus clock speed

Navíc, nemůžeš porovnávat AMD Athlon a Intel Pentium M...

Toshiba má síce utilitku HW Setup, no tá nesprístupňuje všetky funkcie BIOS-u.

Do BIOS-u sa určite dostať dá. Myslím že nesmie byť nastavené heslo. Skús ESC okamžite po zapnutí a následne po výzve F1. Ak by to nešlo. Odpoj sieťový napájač a vyber batériu na cca 5 min. a zopakuj pokus. Však si stiahni manuál .. bývajú viaceré verzie manuálov, na rýchle oboznámenie a rozšírená verzia, býva iba anglicky.

Však ti to píšem: stiahni, premenuj na zip a extrahuj UserGuide.pdf

Naposledy: má to prístup do BIOS-u. Nie je potrebná žiadna utilita pod Windows. Ako by sa s tým notebookom narábalo ak niekto instaluje Linux alebo iný systém.

Po zapnutí stlač a podrž F1, alebo
Po zapnutí stlač ESC a mala by sa zobraziť výzva na stlačenie F1 pre vstup do BIOS-u.

Musíš zapínať notebook v normalBoot mode, nie v Hibernate.
Ak z nejakého dôvodu nevieš v akom si mode alebo sa z neho nevieš dostať: odpojiť napájač, vybrať bateriu na pár minút, tým sa dostaneš do normalBoot modu a máš možnosť vojsť do BIOS-u.