Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak provést zápis do do dosbox conf.

Dobrý den,prosím o radu,jak provést zápis do dosboxu conf v Linuxu.Při jeho otevření není možné nic dopsat.Vlastníkem je root a vypíše,že když nejsem vlastníkem nemohu nic měnit.Potřebuji dopsat údaje aby, mohl program,který se spouští v dosboxu automaticky nabíhat a nemusel jsem stále dopisovat další řádky.Děkuji

Aha, promiň, měl jsem to napsat podrobněji. Prvně by bylo možná nejlíp, kdybys napsal distribuci, kterou užíváš, ale pokusím se to napsat tak nějak srozumitelně pro všechny.

Pustíš si emulátor terminálu, v gnome je to Terminál v KDE něco podobně znějícího (možná Xterm, ale je to v podstatě jedno).

Pokud používáš ubuntu, napíšeš tam:

sudo gedit /cesta_k_dosboxu/dosbox/dosbox.conf

a odklepneš ENTER.
Otevře se okno textového editoru- v tomto případě editor gedit a v něm provedeš patřičnou úpravu, tzn. nastavíš třeba například namountování výchozího adresáře při startu. Soubor uložíš, tentorkát to již půjde, protože jsi editor otevřel z terminálu jako root (sudo slouží k lokální elevaci práv uživatele).

Pokud používáš třeba Fedoru, SUSE, použiješ toto:

su -
gedit /cesta_k_dosboxu/dosbox/dosbox.conf

a postupuješ obdobně, jako v prvním případě. Toto platilo pro gnome. Pokud používáš správce oken KDE (prostředí KDE), tak místo gedit napiš třeba "kate" nebo "kedit". Jsou to txt. editory prostředí KDE, protože gedit tam být obsažen nemusí.

Doufám, že jsem to popsal dostatečně přívětivě, kdybys měl s čímkoliv problém, tak písni a vyřešíme to:-)

Já používám program Ubuntu 9.10 karmic.Při přihlášení dám extreme,do otevřeného okna vypíšu sudo gedit /dosbox/ dosbox.conf,chce to po mně heslo,vypním ho a stejně pak se při otevření objeví stopka.Nelze otevřít.