Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mail Server

Ahojte lidi na svem serveru (windows server 2008) jsem si nainstaloval program na email server (DeskNow). Myslim si ze server je spravne nakonfigurovany. Prijmat posta jde v pohode kdyz si zalozim v email serveru dva ucty mohu si posilat mejly z jednoho uctu na druhej ale kdyz si poslu mejl treba ze seznamu tak se mejl vrati zpet a napise to tohle:

551 smtp; 551 Could not find the reverse DNS entry for the IP address 192.168.1.1. Command rejected.

Emailová schránka není lokální.
User not local.

Mam koupenou domenu u serveru web4u.cz a zde je nastavene zpravne mx zaznam na mou ip. Dale jsem na routeru nechal smerovat porty 25 smtp a 110 pop3 a porad to nefunguje. Nevite kde by mohla bejt chyba?

Zvenku to máš dobře:

> set type=mx
> domeczek.org
Server:  MrSpock

Neautorizovaná odpověď:
domeczek.org    MX preference = 10, mail exchanger = mail.domeczek.org

domeczek.org    nameserver = ns2.web4u.cz
domeczek.org    nameserver = ns.web4u.cz
mail.domeczek.org       internet address = 89.185.227.182
ns2.web4u.cz    internet address = 81.31.32.16
ns.web4u.cz     internet address = 81.91.87.50
>

ALE

> set type=ptr
> 89.185.227.182
Server:  MrSpock

Neautorizovan  odpověď:
182.227.185.89.in-addr.arpa     name = ov1-182.orbisnet.cz

227.185.89.in-addr.arpa nameserver = ns.fi.cz
227.185.89.in-addr.arpa nameserver = backup.fi.cz
227.185.89.in-addr.arpa nameserver = ns2.fi.cz
ns.fi.cz        internet address = 77.93.198.242
ns2.fi.cz       internet address = 89.185.227.209

Nemáš nastaven PTR záznam, což může docela vadit. Požádej svého ISP, ať ti jej na tvou IP adresu nastaví.

Jinak:

1. tvůj SMTP server je poněkud zvláštní, dává dost nesmyslný banner s úplně pošahanýma IP adresama:

220 SRVR001 SMTP Server (DeskNow) ready Sun, 14 Feb 2010 09:47:04 +0100 (CET)
helo test.org
250 SRVR001 Hello test.org (192.168.1.1 [192.168.1.1])

2. Dále:

mail from: tester@test.com
250 Sender <tester@test.com> OK
rcpt to: info@domeczek.org
551 Could not find the reverse DNS entry for the IP address 192.168.1.1. Command rejected.

tvůj server netuší (možná ani neumí), že je za NATem. Tos mu nastavil natvrdo IP adresu, na které má naslouchat? :-)

Jestli chces poslu ti MXResolver na ukazku abys videl co a jak mas mit, ale jedno preventivne udelam posli mi tvuj mail treba na seznam nebo kde ho mas, nastavim to na tvrdo pro tvuj mail ale zablokuji zmeny pro odesilani jinam, nerad bych aby mi pak nekdo psal ze jsem dal z rukou robota na spam, na consoli uvidis prubeh co a jak ma fungovat, podle toho to muzes i nastavit necham vypsat i DNS abys mel prehled.
[mxresolver.jpg]