Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PHP a konverze češtiny

Ahoj,
můžete mi někdo poradit jak v PHP provádět konverzi češtiny z Kamenických na Latin2?
Napsal jsem si na to sice svou funkci v PHP, ale na dané použití se mi zdá příliš pomalá.
Z klasické DBF načítám řádek po řádku (cca do 10000) a ukládám je do MySQL. V tomto DBF řádku
je 40-znakové character pole kde je text v Kamenících a tento převádím do Latin2. K MySQL
pak přistupuji z www s vyhledáváním v tom řetězci.

Zkus tady: autoczech

Autor píše:

Nezabýval jsem se podporou starých kódování typu CP 852, Kameničtí. Tato knihovna je určena především pro použití na webu. WWW prohlížeče tato kódování nepodporují, tak proč se tím zabývat. Pokud někdo potřebujete nutně podporu dnes již nepoužívaných kódových stránek, napište mi. Docela by mě zajímal účel. A mohu vám poradit, jak do této knihovny tyto kódové stránky začlenit.

Diky, zkusim,
ja mam rovnez pro definice prekladanych znaku pouzite pole, ale autor ma nepochybne rychlejsi funkci
pro nahradu znaku,

$to = array_merge ($autocp[$code], $autocp[$code], $autocp[$code]);
return str_replace($autocp['merge'], $to, $str);

ja jsem je vyhledaval v cyklu a to byla asi pekna brzda celeho problemu.

MatesB