Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vista => W7 (co zakupit?)

Zdravim.
Mam jeden dotaz, browsoval som to na M$ aj inde, ale som to nenasiel, uz mi to moc nepali. Na NB je Vista Home Premium (OEM pravdepodobne, to zistim) a chcel by som tam dat WIN 7. Ako to mam kupit? Je mozny upgrade (napr. stiahnut image file z netu)za nejaku nizsiu cenu? Alebo jedina cesta je kupit WIN7 za norm. cenu. Instalacia a ostatne veci ma nezaujimaju, o tom a o moznostiach upgrade som nasiel par veci.

Dakujem

No windows stoja minimalne od 3tisic vyssie (a to je len OEM), tak nech si to chlapec este raz rozmysli s tou vistou. Aj XP stoja peniaze a moznost downgrade je len z najvyssich verzii visty, neviem zhlavy pozri si na webe MS. (a otazka je ci k tomu notebooku alebo co to je mas ovladace pre XP, casto uz nie su). Nechaj tam vistu, jaky ma s tym problem? Ked mu je moc pomala da sa to nastavit lepsie (vypnut superfetch a podobne kraviny) ked mu vadi vyskakovanie potvrdeni tak nech si ho vypne apod.

P.S> prip. nech si "zozenie" nejake CD s XP od daneho vyrobcu notebooku a mozno mu zabere aj aktivacia cez BIOS a bude mat XP tak nejak nie uplne legalne ale aktivovane a tvariace sa legalne. Da sa to s recovery CDckami od HP, dell, apod (to su zvycajne normalne instalacky s OEMBIOS aktivacnymi subormi k danemu vyrobcovi, ale nemusi to zabrat zavisi od konkretneho CD a BIOSu konkretneho notebooku)

Jak psal už někdo výše, buď plnou krabicovou verzi, nebo upgrade, který je levnější a liší se jen tím, že k tomu, aby licence byla platná, potřebuje ještě vlastnit licenci na libovolnou verzi XP či Vist (při instalaci se ale přítomnost verze staré či její licenční číslo nevyžaduje). Je-li to na notebook, bude tam štítek. Upgrade hledejte pod P/N GFC-00075 (GFC-00026 pro anglickou verzi).

Na stránkách microsoftu se dá stáhnout trial verze pokud mu to chceš dát očuchat. Nebo můžeš nainstalovat windows 7 tu verzi kteoru si koupí bez čísla, pak to chce aktivaci do měsíce.(de prodloužit).
Nebo ho zkasíruj a máš:-D
Jestli ten tnb třeba nemá jen málo paměti...