Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Potíže s ovladači grafiky na Windows 7

Než se s tím popisovat, vkládám rozhovor ze Skype (LaKr) (Kráťa)

Petr píše: no já už jsem z té instalace win 7 totálně zblblej, doted jsem se hmoždil s ovladači všeho druhu, hlavně grafiky, občas mi vypadne a musí se automaticky znovu aktivovat drive
Dokud jsem si vloni zaváděl na zkoušku RC verzi, bylo vše v pohodě!
A ted mám problémy

Krata píše: někde na www výrobce budou ovladače ke stažení ne? Dal bych si to stáhlé někam na HDD a nainstaloval z toho.

Petr píše: to jsem dělal, stahoval jsem od výrobců drajvy pro win7 a dalo by se říct, že to blblo ještě víc

Krata píše: no a máš vůbec to nejzákladnější - drivrer chipsetu? Řekl bych, že to může blbnout kvůli tomu.
A píše ti to nějaké hlášky?

Petr píše: moment, teprve stahuji ze slunečnice a přitom se mi zasekla grafika a musel se automaticky obnovit ovladač!

Krata píše: jak se projevuje ono zaseknutí?

Petr píše: prostě třeba zrovna vybírám myší třeba smajlíka a vše se přestane hýbat, za 2 vteř. zčerná obrazovka, pak se nahodí část normální obrazovky, pak zčerná znovu a nakonec se objeví zase normální obraz a win7 mi nahlásí že došlo k chybě v ovladači grafiky a že ho automaticky znovu aktivoval
Přitom mám novou grafickou kartu starou 3 měsíce.
Grafika to je sapphire ATI Radeon HD 3450

Tak kolega rozebral bednu a základní desku má QDI s označením K7N2S. Ony se mi nějaké ovladače našly. Ale je u nich verze BIOS a to jsem z toho jelen.

Ale je na tom nějaký (nevím jaký přesně) chipset od nVidie. Procesor má AMD.
Koukal jsem tady, ale stejně nevím co.
mobo.html

Jeho výpis ze siw k základní desce

Položka Hodnota
Výrobce NVIDIA Corp.
Model NVIDIA nForce2 SPP+IGP / MCP2-T
Verze Crush17-SPP/IGP Crush18D/C18D-64
Sériové číslo 10DE-1022-101E-1718

Severní most NVIDIA nForce2 Ultra 400 Revize C1
Jižní most NVIDIA nForce2 MCP Revize C1

Procesor AMD Athlon(tm) XP 2800+
Patice CPU Socket A (462)

Sloty 5 PCI, 1 AGP

Přehled paměti
Maximální kapacita 1536 MBytes
Paměťové sloty 3
Oprava chyb Nic

Upozornění! Accuracy of DMI data cannot be guaranteed

Ale jaké k tomu má mít ovladače nevím. Mohl byste to někdo najít?

Ale nenajde se mu to správné, nemůže si nastavit rozlišení viz nahoře

Petr: tak jsem to provedl, ale nenašel vůbec ATI grafiku, jen mi zadal VGA s polovičním rozlišením proti grafice ATI ale zato vše jede jako rychlík a ještě se mi to nekouslo!, Tak nevím jestli mám pokoušet osud snahou zavést ovladače pro tu kartu, nebo se spokojit s polovičním rozlišením

Zismarja preco niekto cpe na taky muzealny crep Windows7. Ved cena tych Win7 prevysuje cenu toho PC 3nasobne :)
To je jak v tom vtipe ze ako zvysis cenu embecky na dvojnasobok - natankujes plnu nadrz :)

K problemu: nforce2 je tusim chipset nahovno. Aj napriek tomu by k tomu chipsetu (nforce2) mohli byt ovladace na webe nvidia.com
Grafika je nahovno ptz je to asi AGP karta s PCIe bridgom a to vsetci vieme ze je vzdy problem, lebo ATI programatori maju uz 20rokov nejaku slabsiu chvilku. Takze nech hlada ovladac VYHRADNE na webe vyrobcu tej grafickej karty.
No a tretia vec nech si skontroluje BIOS:
- ci nahodou nema integrovanu grafiku, ak ano tak urcite zakazat v BIOSe.
- skusit AGP znizit na 4x, a vypnut AGP fastwrites