Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s Hard Diskem

Dobry den, mam notebook HP compaq nx6125 . kdyz pripojim hard disk pres usb tak mi nan nejdou nainstalovat windows xp ..Jediny co mi jde je lenux ale stim nejsem moc spokojeny..Mohli by jste mi prosim pomoc jak dostat windows xp na hard disk pres usb? pri prvnim startu mi naskoci modra obrazovka chyba stop 7B ..Prosim o radu

Windows XP sa nedaju nainstalovat na USB storage. Je to vec Windows, nezavisi to od BIOSu (Win od momentu ked sa prepne do protected modu nepouziva BIOS na pristup k disku).

Da sa specialne upravit instalacne CD aby to malo aj ovladac pre USB controller medzi ovladacmi ktore sa laduju uplne na zaciatku, ale je to hodne komplikovane takze pochybujem ze to dotazovatel zvladne ked si to ani nevie najst na google.

Ee. WXP_Pro SP3. V nabidce disku (particii) pro instalaci byl i muj USB box, pripojeny moc brzo, a plny softu a ovladacu :x:. Instalator si poprehazoval drajvy, a ja svuj externi disk zrusil, prerozdelil a prvni (novou) partisnu preformatoval. Do grafickeho instalatoru jsem se nedostal, neb jsem si chybu uvedomil zahy a tipnul uz formatovani. Ovsem trvam na tom, ze ti USB disk k instalaci WXP nabidnou.

To si musis najst na google ja take veci v hlave nenosim a taku kravinu by som ani nerobil (Win ti nakoniec aj tak odmietne dat swap na vymenitelny disk a to sa neda nijak obist). Na to neni navod klik sem klik tam, a ani neni univerzalny ale zavisi od chipsetu apod. Je nutne vediet presne co tam mas za controller a vrtat sa v suboroch. Zabudni na to alebo si hladaj v google slova install XP on USB. Prip. aj v poradni mozno tu Vladimir sa mi mari nieco o tom uz pisal, prip. aj clanky si pozri.

Tak si to urobil asi blbo, alebo skus aj iny USB disk, USB stick apod. .. a prekontroluj si na tom instalacnom CD ze su vsetky subory tak jak sa pise v clanku.
Kazdy linux spusti hry. Len tie hry nie su robene pre linux tak nefunguju. Existuje "emulator" windowsovskeho API (vola sa wine) ale s hrami to bude mat asi problemy.