Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s instalací win 7

NA pc jsem měl win Xp Profesional ....chtěl jsem dát vin 7 tk jsem naformátoval disk a při instalaci win 7 se mi objevý že to che ovladače cd/dvd mechaniky ....chyba prý běžná ale nevim už co ztim ...zkoušel jsem všechno možný...cs ...
ted mám ale závažnější problém ke vší smůle ...na 7 jsem se vykašlal a chtěl dát win xp zpět ale při nabíhání instalace win xp mi načtou ovladače modrá obrazovka a nenaběhne tabulka s formátováním disku a napíše to že nejde nalézt hardisk...přitom hardisk jsem testoval progrmem v dosu a chodí ...pár lidí mi poradilo že je dobrý odstranit boot sektor že mi to blokuje nedokončená instalace ...jk se dá boot sektor z těma 7 odstranti ???
je to dlouhý ale snad pochopíte ...hlavně mi jde o to odstranění boot sektoru...

cs přsně jk to stojí i v tomhle článku jen ten návod nepomáhá ty 2 registry tam nemám .... potřebuju nějak hlavně vyřešit problém a tím boot sektorem jseli to má vůbec vliv že je ta instalace win 7 rozdělaná a proto mě win xp nepustí k formátu a instalaci...

stáhnul jsem si pár programu na pár cedéček ...fdisk nějaký testery a programy na formát disku a i odstranění toho boot sektoru ...všechno v iso přes nero aby to šlo nabotovat ...zejta pojedu domu tk to chci vyzkoušt ale nw jesli ten boot sektor má vliv na novou instalaci a formát.... je to možný ????

u win 7 se mi to sekne po tom co naběhne ikona windowsů a napíše to instalace windows pak naběhne bílý okno a ukáže to že nelze nalézt cd/dvd mechaniku 4254 cs hodně lidímělo stejnej problém... jediný možnost je ten regedit a vymazat to v registru ale co když to tam neni

pár lidí mi poradilo že je dobrý odstranit boot sektor

Par lidi ti tvrdilo uplne kraviny. Bootsektor nicomu nevadi.

Bud si prepni v BIOSe disk do IDE modu (vypnut AHCI), alebo ak to neprepnes tak instalatoru XP musis po zmacknuti F6 dat ovladac pre SATA controller na diskete (alebo ho mat integrovany do instalacky napr. cez nLite).

tk tohle jsem neskoušel ale už jsem ty xp instaloval hodněkrát a vždycky instalace probíhala v poho ... seknou ty xp si načtou ovladače modrá obrazovka a pak když má naběhnou info o disku(oddíly ,formát)tk těsně před tím další modrá obrazovka že nemůže nalézt hardware a že ho mám zkontrolovat konec instalace f3 nic víc ani mín ..a disk fachá jelikož jsem skoušel otestovat... vyzkoušim zítra to v tom biosu teda vypnou AHCI říkáš a když nepujde tk napíšu.....

ahoj přesně to samé se mi stalo myslel jsem že je to blbé DVD s win 7 tak jsem sehnal nový a pořád ta samá hláška,když už jsem byl bez rady tak jsme s kamošem připojili externí DVD mechaniku a z ni to načetlo bez problému skus to a uvidíš žo ti to bude fachat ODZKOUŠENO