Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Audio v HDMI Sapphire HD 5750

Mám tuto grafickou kartu:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=7089 5

Potřeboval bych vědět, od někoho znalejšího, zda má tato karta na výstupu HDMI také audio. Nyní mám na jednom DVI (kabelem DVI-DVI)připojen monitor, a na druhém DVI LCD-TV (kabelem DVI-HDMI), a dalším kabelem ještě audio.
Pokud by bylo na HDMI výstupu této karty i audio, koupil bych si HDMI kabel, a pořešil tak připojení TV pouze jedním HDMI kabelem, a ještě bych získal audio digitálně. Nevím ale zda to moje karta umí, a tak se raději ptám, abych nekupoval HDMI kabel zbytečně. Za všechny odpovědi předem děkuji.

ATI karty už dlouho mají v sobě integrovaný zvukový kodek, který řeší právě přenos zvuku přes hdmi. Je to i v popisu.

Potěší i podpora HDMI výstupu a to včetně zvuku (díky integrovanému HD zvukovému řadiči s podporou AC-3 kodeku).

Ve ovladačích se pak hlásí jako další zvuková karta, tu pak musíš zvolit jako výchozí zařízení, tím to zprovozníš..

Jo jo, je to tam jak říkáš, právě jsem se díval (ATI HD audio).
Tak dík, jenom jsem si nebyl jistý, jdu objednat ten káblík.

Jo, ještě mě napadlo, když nastavím ATI jako výchozí zvukovku, nepřestane mi pak fungovat ta původní? Totiž, po HDMI chci krmit tu TV, ale zároveň chci aby mi bedýnky u monitoru fungovaly jako doposud. Ta tv je totiž ve vedlejší místnosti.

Ještě je tady jeden problém. Vzdálenost TV a PC vyžaduje kabel 7,metrů dlouhý. Doposud jsem měl kabel DVI-HDMI stejné délky a fungoval bezchybně.
Koupil jsem HDMI kabel PremiumCord ceně do 300,kč. Myslel jsem že by mohl stačit. Obraz byl však pouze černobílý a zvuk byl trhaný. Kabel mi sice vzali zpět (nakupuji zásadně jen u solidní firmy), ale říkali že prý je moc dlouhý. Prý 5-metrový by fungoval. TV je LCD Samsung FullHD, a grafiku mám ATI HD 5750 VaporX. Prý grafika dává slabý signál, na tak dlouhý kabel.

Trosku fabulovali. Zalezi od kvality kabla. Pokial ma kable potlac pozri si, ci je tam 28AWG alebo 24AWG. Na kable do 5m sa pouziva lacnejsie 28AWG riesenie. Maximalna dlzka kabla pri kvalitnejsom prevedenie ja 15m. Dalsie zvysovanie dlzky je uz totizto mozne len cez drahu optiku.

záleží aj od zdroja hdmi signálu aj od kvality káblu,bežná konzumná grafická karta nieje nejaký receiver a podobné zariadenie,nemá často hlavne z cenových dôvodov tak kvalitné výstupné obvody,ktoré by utiahli 15m dlhé káble,na grafike kde výsledná cena aj s dph je cca 30-100 eur nečakaj "výkon" hdmi obvodov ako napr. zo zariadení s procesormi LSI tatari/faroudja za 1000 a viac eur,kvalitnejšie prevedenia majú obvykle profi grafiky a la firePRO/fireStream/DaVinci/cPEG/nexperia TRImedia/Matrox A9xxx a spol,u konzumného tovaru už môže byť problém za určitých okolností aj s 2-3m káblom...

Dovolím si zde rozvinout jednu úvahu dle selského rozumu.

1. Kudy vede kabelem hdmi, kudy v něm vede audio? Logicky mi vychází, že neobsazenými žilami kabelu. (přece to audio nejde stejnými žilami jako obraz? to by pak teoreticky měla zvládat i dvojlinka, že)

2. Jaký je tedy rozdíl mezi kabelem s jednou koncovkou DVI, a s jednou koncovkou HDMI, a kabelem se dvěma koncovkami HDMI. Logicky mi vychází, kabel 2x HDMI, má min. tři žíly navíc, kterými jde audio. To by tedy znamenalo, že obraz jde v obou kabelech stejným počtem žil.

3. Jde li v obou kabelech obraz stejným počtem žil, proč tedy kabel DVI/HDMI pracuje bezchybně, zatímco kabel HDMI/HDMI to nezvládá. Že mám na mysli kabely stejné délky (7,metrů), snad nemusím dodávat.

4. Pokud je to tak jak jsem zde právě napsal, pak tomu nerozumím. Logicky mi vyplývá, že když v dané délce funguje jeden kabel, měl by tedy fungovat i ten druhý. Liší se přece jen konektory a počtem žil v kabelu.

Nebo jsem úplně vedle a všechno je jinak? Dokázal by mi to někdo vysvětlit?
Díky.

Ano nerozumis tomu. Nema to nic spolocne s DVI ani s HDMI konektorom, ale s kvalitou kabla. Neni jedno jak su tam tie zily usporiadane, jak su od seba daleko, a jake su hrube a jake to ma tienenie a impedanciu atd.

P.S. Zvuk sa prenasa digitalne takze nepotrebujes ziadne dalsie zily (ked neveris tak googli "Video Data Period" a "Data Island Period"). To je ale nepodstatne, nema to na dany problem ziaden vplyv.