Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem licence

Mám legální Wind.Xp na pc,který mi odešel.Na novém pc je wind.7 premium.Mohu použít licenci,kterou jsem před 4 roky koupila na zcela jiný pc?Či jaký je postup.Slyšela jsem,že se musí žádat Microsoft....

Windows XP lze nainstalovat, při registraci použít přiložené registrační číslo. Po instalaci provést aktivaci přes internet. Aktivovat systém lze max. 5x. V případě, že by byl počet aktivací vyšší je nutno žádat Microsoft, ale většinou nedělají problémy a povolí ji.
Výše uvedené neplatí pro licence OEM.
vymazaná reklama (los)

žiadne registračné číslo pre windows neexistuje,registrácia je nepovinná a nemá žiadny vplyv na funkčnosť systému,pri registrácii sa zadáva len typ používaného operačného systému a osobné údaje,povinná na dlhodobé trvalé používanie je len aktivácia,kde sa uloží digitálny hash vygenerovaný z inštalácie , hardwarovej konfigurácie počítača a produktové číslo príslušnej užívatelskej kopie windows na licenčný server microsoftu a táto informácia tam zostáva trvalo uložená v prípade oem verzie,3 mesiace v prípade full retail verzie a kontroluje sa pri každej novej aktivácii,pokial sa zistí,že digitálny hash a produktový kod príslušnej inštalácie je už raz uložený na licenčnom serveri,nová aktivácia oem verzie sa automaticky zamietne,pokial sa zmení digitálny hash hardwarovej konfigurácie-digitálny hash nainštalovaného windows a produktový kod sa nemení,mení sa len digitálny hash hardwarovej konfigurácie,takže je velmi lahké v prípade oem verzie zistiť,či ide o pôvodný pc,alebo fungl nová zostava.