Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Driver pro monitor Siemens MCM 1702

Zdar,
sháním driver pro monitor Siemens MCM 1702 pro WinXP, při googlení jsem narazil akorát tak na dotazy podobný tomu mýmu, nebo mě to odkázalo někam jinam. WinXP SP1 se tváří, jako by výrobce Siemens-Nixdorf neznaly.
Kdybyste někdo na ten driver narazili, tak díky za link.

Keby si si klikol na vyššie uvedený link, tak by si sa dozvedel prečo:

Comments
Windows 98 knows it, but Windows XP dont -> i create one using PowerStrip & Info from OSD and it works I have a Geforce2 MX-400 and without it i have 4 monitors in device manager, and with it i have one...and i can select 120 Hz refresh rate (with BNC cable).

Já vždycky dávám driver, když ho Win nenajdou samy. Snažím se dát drivery i tam, kde ostatním nechybí- v práci byly Windows 98 s otazníky ve správci zařízení ( deska Tomato,
i810 chipset).Myslím, že u starších monitorů driver určí hodnoty nastavení, které dokáže ještě zpracovat ( ale to si nejsem jistý).Rozhodně to není nikdy na škodu :-).

Přesně tak, bez driveru mi to na obecný monitor nabídlo až 200HZ, no a vzhledem k tomu, že monitor dávám k počítaču pro potenciální manželku (jednoduše - typický BFU, který klikne na každý okno co vyskočí a ani si to nepřečte) a ten driver přece jen omezí ty freknence, aby "náhodou" nedošel moňas k úhoně.

Já jak jsem na starém PC navolil frekvenci třeba 120 Hz což už ten moňas nepodporoval tak se po takovém navolení v klidu vypnul.
Na novém PC s ATI kartou si můžu nastavit třeba 200 Hz, ale do monitoru to posílá stejně jen maximálních 85 Hz, a to ovladače k monitoru nainstalované nemám, proč bych měl?