Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký zdroj?

V servisu mi řekli, že mě asi brzy opustí zdroj. Jaký bych si měla pořídit? Koukám samozřejmě na cenu a stávající je 400 W.

vloženo z došlé pošty (LaKr) (Kráťa)

Everest jí vyplivnul tohle

Počítač:
Typ počítače Jednoprocesorový osobní počítač s rozhraním ACPI
Operační systém Microsoft Windows XP Professional
Service Pack OS Service Pack 3
Internet Explorer 6.0.2900.5512
DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)

Základní deska:
CPU typ Intel Celeron D 326, 2533 MHz (19 x 133)
Název základní desky Asus P5S800-VM (3 PCI, 1 AGP, 2 DDR DIMM, Audio, Video, LAN)
Čipová sada základní desky SiS 661FX
Pracovní paměť 512 MB (PC3200 DDR SDRAM)
BIOS Typ AMI (06/27/05)
Komunikační porty (COM a LPT) Komunikační port (COM1)
Komunikační porty (COM a LPT) Komunikační port (COM2)
Komunikační porty (COM a LPT) Port ECP tiskárny (LPT1)

Zobrazení:
Grafická karta NVIDIA GeForce2 MX 100/200 (Microsoft Corporation) (32 MB)
3D-akcelerátor nVIDIA GeForce2 MX 100/200
Monitor ViewSonic E70f-5/E70fb-5 [17" CRT] (PJ8044401241)

Multimédia:
Zvuková karta Realtek ALC655 @ SiS 7012 Audio Device

Nosiče dat:
Ovladač IDE Řadič SiS rozhraní IDE ke sběrnici PCI
Ovladač úložných zařízení VAX347S SCSI Controller
Pružný disk Disketová jednotka
Pevný disk Maxtor 6Y080L0 (80 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133)
Optická mechanika HL-DT-ST DVDRAM GSA-4165B (DVD+R9:4x, DVD-R9:4x, DVD+RW:16x/8x, DVD-RW:16x/6x, DVD-RAM:5x, DVD-ROM:16x, CD:40x/32x/48x DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM)
Optická mechanika SCSIVAX DVD/CD-ROM SCSI CdRom Device
SMART-status pevného disku OK

Oddíly:
C: (NTFS) 20002 MB (6185 MB volných)
D: (NTFS) 58149 MB (32336 MB volných)
Kap.celkem 76.3 GB (37.6 GB volných)

Vstupní zařízení:
Klávesnice Zařízení klávesnice HID
Myš Myš Microsoft pro port PS/2
Myš Myš standardu HID

Síťová karta Realtek RTL8139 Family PCI Fast Ethernet NIC (192.168.2.101)

Periferní zařízení:
Tiskárna Foxit PDF Printer
Tiskárna Odeslat do aplikace OneNote 2007
Ovladač USB1 SiS 7001 PCI-USB Open Host Controller
Ovladač USB2 SiS 7002 USB 2.0 Enhanced Host Controller
USB-zařízení Složené zařízení USB
USB-zařízení Zařízení USB standardu HID

DMI:
DMI BIOS prodejce American Megatrends Inc.
DMI BIOS verze 1011.003
Výrobce DMI systému System manufacturer
Produkt DMI systému System Product Name
Verze DMI systému System Version
Sér.číslo DMI systému System Serial Number
DMI Systém UUID 24FD22F8-74FED511-B682FA3B-5F7F03F4
Výrobce základní desky DMI ASUSTeK Computer INC.
Produkt základní desky DMI P5S800-VM
Verze základní desky DMI Rev 1.xx
Sér.číslo základní desky DMI MB-1234567890
Výrobce skříně DMI Chassis Manufacture
Verze skříně DMI Chassis Version
Sér.číslo skříně DMI Chassis Serial Number
Označení skříně DMI Asset-1234567890
Typ skříně DMI Desktop Case
DMI celkem / volných paměťových slotů 2 / 0

To je pravda... proc si priplacet 70Kc za kvalitnejsi zdroj. ;-)

Vis vubec, v cem je Seasonic lepsi? Je to spolehlivost a zvukovy projev... Oba vyrobci dodrzuji hodnoty psanych proudu, takze o vykonu se nebavim. U obou stoji 5V vetev za..., oba maji zhruba stejne zvlneni (co jsem zkousel).

To ja take, kdysi to byl pojem. Nyni uz ne. Mel jsem tento kousek 5x v ruce, 2x jsem z toho uspesne reklamoval kvuli piskani. Tento problem bohuzel mnoho uzivatelu ani nezaznamena, ale druhe z toho boli hlava. O "susteni" se ani nebavim.

V soucasnosti zdroje Fortron dodava stejna firma jako zdroje Eurocase, lepi na ne sve samolepky (s logem FSP group a zaroven Eurocase), ktere maji obcas jine hodnoty u proudu nez udava FSP na svych strankach.

Kdo chce, at Fortron kupuje, ja mu nic zazlivat nechci. Pro mne jsou ale Seasonic, Enermax a Corsair ethalonem. Corsair sice nedela vlastni zdroje, ale 5 leta zaruka a lepsi kondiky to vynahrazuji. Fortron take byval, jiz ale neni.

Díky moc Vám všem, rady jsou pro mě neocenitelné, ale potřebovala bych něco kolem 500,-. Uznávám, že je lepší si připlatit za kvalitu a nehodlám hledat to nejlevnější co na trhu je, ale snad najdu zlatou střední cestu.