Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem sdílení tiskárny

zdravím, chci se zeptat jestli muzu tisknout dokumenty atd. z notebooku pokud ho nemam prijeny pres USB s tiskarnou,ale jestli muzu tisknout tak zhe se napojim z notebooku na pc a vytisknu ho jakoby pres pc?? diky

Ne, myslel jsem to jinak. Máš PC s pevně připojenou tiskárnou. Tu tiskárnu v tom PC nasdílíš (uděláš s ní sdílenou tiskárnu). PC je připojeno na router (káblem, wifi). Na stejný router se připojí NB a tiskárnu "vidí" a může používat. Samozřejmě, že na NB musí být tiskárna nainstalována (její ovladače). Přidat tiskárnu... tam najdeš tu sdílenou (připojenou k PC), nainstaluješ ovladače... a mělo by to fungovat.

USB od tiskarny mam strcit do routeru?

routery co to umí, jsou vybíravé na typ tiskárny.
často to nefunguje s nejlevnějšími šmejdy - takzvané gdi tiskárny, kdy tiskovou stránku musí v paměti sestavovat připojený počítač. s tím bývá přes router problém.

ale kolega myslel něco jiného: tiskárnu připojenou přes usb k jednomu pc, si druhý počítač přimapuje jako síťovou.