
chci si zkusit "vypálit" nějaké dvd- úplný začátečník
ahojte možná vám to přijde až nemožný,ale bohužel je to tak-napíši jak to bylo.:
na pc jsem měl nainstalovaný nero7 a pokusl jsem se dle internetu přepálit nějaký film na dvd avšak to nešlo tak jsem asi program vymazal a stáhnul z ulozto.cz nero7 a nějak mi to zase nešlo,tak jsem ho zase vymazal a zase nahrál tak nějak pořád do kolečka až se mi ztoho zamotala hlava a teď už nevím jak dál. pokud dám v nabídce start-hledat-sobory či složky-všechny soubory a složky- NERO7 tak mě vyhledávač najde tři složky a to nero7.tnp, nero7 a nero xml a nějaká čísla.
proto prosím někoho kdo by mě mohl jakoliv pomoc ať pomůže,neb jsem na tohle vážně idiot, díky za každou radu
Ale s cim ti mame pomoct, najit nejake Nero ktere umi vypalovat nebo jak vlastne, co potrebujes? odstranit soft Nero a jeho zbytky z PC nebo hledas nejakou nahradu ve ktere pujde vypalovat film na DVD? z tve formulace problemu ja osobne moudry nejsem, tak se trochu rozepis co bys rad...
Edit: jakym zpusobem jsi vlastne "mazal" soft Nero, odinstalaci pres ovladaci panely nebo tim ze jsi slozku s Nerem pretahl do kose?
no chtěl bych si vypálit nějaký film a pustit si ho na dvdčku, smazal jsem to v změnit,nebo odebrat program, teď jsem zjistil,že jsem smazal i winrar, tak en se pokusím od někuď stáhnout
OMG, jakým orgánem jsi dospěl k závěru, že potřebuješ WinRAR? Už jsi někdy něčím něco úspěšně vypálil?
kdybych někdy něčím něco úspěšně vypálil tak bych alespoň-tedy přibližně věděl kterou cestou se dát,ale jelikoˇž to nevím tak zkouším brát informace kde se dá,chápu,že pro vás je to ztráta času,neb tomu rozumíte a přijde vám to jako jasná věc:vědět kde co zmáčknout a kde co udělat,bohužel pro mě je to ještě dál než španělská vesnice
Stáhni si a nainstaluj free Ashampoo Burning Studio, je intuitivní, v češtině a lepší než celé Nero.
Tak si stáhni nějaký vypalovací program, prostuduj si k němu nápovědu a zkoušej, co chceš víc poradit?
Máš přece internet.
http://digitalne.centrum.cz/navod-vypalovani-pro-z acatecniky/
díky moc pravě se mi povedlo vypálit mé první dvd, jen mě trošku mrzí,že si ho nemůžu pustit na playstation2.
film je v avi kvalitě přepálený na dvd,přes počítač si film pustím,ale přes tu ps2-ne. disk používam DVD-R. ptám se tedy ještě jak by to šlo,neb na co vypálit abych si to mohl pustit na ps2, každopádně ještě jednou děkuji
AVI není kvalita, je to kontejner. V něm je audio a video, oboje komprimováno určitým konkrétním "kodekem". Tvoje Playstation zřejmě tohle nepodporuje, tak ten film nepřehraješ.
Stačí zjistit, co Playstation podporuje a dle toho se zařídit.
Pavel
1) ten disk jsi vypalil jak? Jako datovy nebo videodisk dvd?
2) umi PS2 prehravat video? pokud ano, jake formaty?
já vůbec nevím co je datový disk a co videdisk dvd.
vypaloval jsem avi video file na disk dvd-r.
jaký formáty přehrává ps2 nevím,neb už nemám uživatelskou příručku,ale když mi někdo dal přepálený dvd-r tak mi to na ps2 šlo,tak nevím.
Tyhle věci jdou zjistit třeba přes google.com
Datový disk DVD je "počítačový" DVDčko, zatímco videodisk je "pro přehrávače" - hodně zjednodušeno, ale zachycuje podstatu.
Co přehrává PS2 se dá najít nejen v příručce (která není), ale i vhodným dotazem na googlu.
Pavel
ja jsem na PS2 prehral klasiku mpeg2
tak jsem něco našel:v celé tto příručce označuje termín dvd-video- disky dvd-r,dvdrw(réžim video),dvd+r a dvd+rw.
disky dvd-video: tato konzole umí přehrávat pouzedisky zaznamenané ve vysílacím standartu pal.
disky dvd-r,dvd-rw,dvd+r,a dvd+rw: přehrávat lze poze ty disky které byly finalizované.
video chráněné proti kopírování,které bylo zaznamenané z digitálního visílání na disky dvd-rw nebo dvd-r kompatibilní s cprm nelze na této konzoli přehrát.
tak nevím nic jiného jsem tam nenašel a moudrý s toho nejsem.