Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lze rozběhnout redakční systém offline?

Ahoj,

plánuji si koupit doménu, kde bych měl redakční systém Joomla. Předtím bych si však nejradši vyzkoušel jeho možnosti a ovládání. Není nějaká možnost, zřídit na PC jakéhosi bota, na kterém by to šlo spustit? Bohužel webzdarma či php5 free webhostingy mají málo místa a systém se na jejich hosting nevejde. Nebo neznáte ještě jiné zprostředkovatele?

Díky

V dnešní době už instalovat lokálně apache na Windows je cesta zpátky do doby kamenné.

Tady je možné stáhnout kompletní virtuální počítač s Joomla. Co je virtuální počítač.

Taky je možné (a lepší) stáhnout si appliance kde je jen Apache, Mysql a PHP (tzv. LAMP) a Joomla si nainstalovat sám; ten odkaz je nějaká verze Joomla čtyři roky stará. Ale zase by sis vyzkoušel jak se ten cms upgraduje, pokud to umí.

S joomlou se obracej nejlip treba sem www.joomlaportal.cz a navody najdes tady http://www.google.com/search?client=opera&rls=cs&q =joomla+pro+zelenace&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=ut f-8 ale je to na starsi verzi, mam ale pocit, ze se to nijak nelisi. Uz jsem to dlouho takto nedelal, protoze instaluju jen na servery. Pokud chces zkouset, je to lepsi primo na serveru, instalace je zalezitost par minut. Nektery hostingy ti daji zkusebni dobu i zdarma a na nekterych zaplatis treba 30-50kc/mesic. Mesic na vyzkouseni staci a 50kc snad neni tak moc. Pak muzes prejit na lepsi hosting. V pripade zkouseni na serveru musis mit domenu.