Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HDD info

Dobrý den, co prosim znamena u popisu harddisku, ze je to 7200.11 nebo 12, 10 a co to je 3RZ?? A jaky pocet hlav a ploten je nejlepsi mit na HDD?

Sloučil jsem do jednoho dotazu (DWarf)

10, 11, 12 je serie Seagatu k rade disku 7200. 3RZ = 3 roky zaruka

Od 11 serie ma Seagate problemy s firmware. Jdi radsi do WD, zni ma rada.

Cim mene disku a hlav, tim mensi spotreba a zahrivani, ale vyssi hustota zapisu pro stejnou kapacitu. Obecne je to +- stejne u stejne starych modelu. Takze 640Gb bude mit urcite jiny pocet hlav a disku nez treba 2TB.