Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s vypalovačkou lg.

Prostě nenačte některé disky,z ničeho nic,převážně dvd - rw,jako kdyby je neviděla nebo co,ale cd - i rw bere v pohodě a již vypálený dvd přečte v pohodě.

Zkoušel jsem čistící dvd,ale problém přetrvává.

Popř. jak ji bezpečně rozeberu,abych se do ní mrknul..

Děkuji za odpověď.

To čo si popisal, opisujú ľudia odkedy sa montujú optické mechaniky. Spoľahlivo nepomáha žiadne čistenie, žiadny čistiaci disk, nič. Jedine nová mechanika.
Kup si novú a kľudne rozober tú starú. Je jedno ako ju rozoberieš, opatrne alebo dlátom a kladivom, stejne ju vyhodíš...
Toto si si zrejme nechcel prečítať.

V celom optickom systéme je usadený prach, rozostruje lúč do takej miery, že celý adaptívny systém /zaostrovanie a sledovanie stopy/ zlyháva. Niekedy nastane zlepšenie vyfúkanim čistým !! suchým stlačeným vzduchom do štrbín okolo šošovky. No iba na krátku dobu. Kritický je prach na polopriepustnom zrkadle pod šošovkou. Je totálne neprístupné ! Svetlo lasera povrchom tohoto zrkadla prechádza 3x !

Dobrý den, mám dvd vypalovačku LG CSA-N55N a když se mi načítá CD-DVD a nebo vypaluji a přitom poslouchám hudbu tak se mi hubba začne sekat. A Když to nedělalo problémi tak to vypalovala rychle a ted to vypaluje dost pomalu. Prosím o pomoc co bych s tím mohl udělat. Děkuju