Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Teplota notebooku

Dobrý den. Mám dotaz ohledně teploty mého notebooku. Program SpeedFan mi u procesoru a grafické karty hlásí ikonku plamínku (což předpokládám není dobré znamení).Notebook je neustále chlazen chladící podložkou, přesto jsou teploty u procesoru i gr.karty až 80°C. Mám notebook MSI GX600PX-212CZ: Procesor = Intel Core 2 Duo T8100, 2,1 GHz; gr. karta = NVIDIA GeForce 8600M GT s 512 MB vlastní pamětí.
Mohli byste mi prosím říct, jestli jsou tyto teploty v pořádku a v případě, že nejsou, co by se s tím dalo udělat?
Děkuji.

Jak je ten notebook starý?
Mne se začal přehřívat, vypínat asi po dvou letech - takže jsem jsem vzal škrabku na brambory(škrabka na brambory je mnohem lepší křížovej šroubovák než třeba nůž)a otcův zubní kartáček a trošku jsem ho vyčistil
a schodilo to teplotu NB o 20C. Nejenže se sám už nevypíná ale také nehučí.

Tedy:
a) pokud je starý, tak zkusit vyčistit
b) 80 je docela dost, uplně kritické to neni ale je to hoodně moc - netakoval jsi? kdyžtak naopak podtaktovat