Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nastavení routeru Zyxel

zdravim, mam doma vytvorenou domácí sít pomoci routeru zyxel NBG-419N a od te doby co ji mam tak nemohu hrat hry po siti pres hamachi. Omlouvam se jestli to sem nepatri ale nikdo mi zatim nedokazal pomoci a proto se obracim sem. dekuji

tak ten port je 8080

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti 2:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Adresa IP . . . . . . . . . . . . : 192.168.1.10
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Výchozí brána . . . . . . . . . . : 192.168.1.1

Adaptér sítě Ethernet Hamachi:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Adresa IP . . . . . . . . . . . . : 5.223.193.163
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.0.0.0
Výchozí brána . . . . . . . . . . :

S hamachi nemám zkušenosti, takže pojedeme podle rad z portforward.com

dobře, věci které potřebujeme:
port aplikace: 8080
tvá vnitřní IP: Adresa IP . . . . . . . . . . . . : 192.168.1.10
IP adresa routeru: Výchozí brána . . . . . . . . . . : 192.168.1.1

-----
otevřeš s v internetovém prohlížeči stránku 192.168.1.1 zadáš heslo (přednastavené je 1234)
klikneš:
Expert Mode
Configuration
NAT
záložka Application
a vyplníš dotazníček
zaškrtnout Active
Service Name nějaké jméno, třeba hamachi
Port 8080
Server IP Address 192.168.1.10

hotovo, pokud by to nefungovalo, zkus druhou vnitřní adresu hamach adaptéru:

zaškrtnout Active
Service Name nějaké jméno, třeba hamachi
Port 8080
Server IP Address 5.223.193.163

Ja tiež.
article.php

Ako Hamachi funguje?
Spojenie počítačov pomocou Hamachi je priame pomocou UDP protokolu, neprechádza cez žiadne centrálne servery. Servery sú používané iba po prihlásení na počiatočné vytvorenie spojení.

Priame prepojenie dvoch počítačov, pokiaľ sú oba za firewallmi a NATom, je ale pri obvyklej konfigurácii bežne nerealizovateľné a práve odstránenie tejto prekážky je hlavnou funkčnosťou Hamachi.

Technológia Hamachi je pravdepodobne podobná technológii "UDP hole punching" popísanej napríklad tu. Predpokladá sa, že unikátna technológia Hamachi kombinuje UDP hole punching s hádaním odchádzajúcich UDP portov, verejne ale nie sú známe žiadne analýzy používaného spôsobu a autori ich pochopiteľne taja.

naučit se česky ;-)

jinak radím naučit se základy TCP/IP a sítí. Není to nic složitého a pak to zvládneš levou zadní.

Jinak Zyxely mají (co se pamatuju) dost "osobitý" firewall, mají v defaultu dva směry, wan2lan a lan2wan, většinou je třeba oba povolit a řídit následně granulárněji.