Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno obnovení startu notebooku

Ahoj, měl jsem v notesu v oddílu C: freedos a v oddílu D: XP. V C: jsem nedopatřením něco smazal a bylo (při startu jsem se nikam nedostal). Tak jsem z CD nainstaloval freedos, ale nedostanu se na D: (nevím, jestli něco zadat do autoexecu). Spuštěním zotavení win se dostanu do D:\windows a nevím, co dál. Prosím o radu, co udělat, abych nemusel všechno přeinstalovat. Já vím jsem pitomec, to mi nepište :)

- vytáhni disk, přidej ho do jiného pc se stejnou verzí windows jako druhý disk.
- použij normální souborový manažer (průzkumník patří do pr...)
- zkopíruj soubory c:\ntldr, ntdetect.com a boot.ini na tvůj disk kde jsi měl free-dos
- svůj boot.ini si uprav na oddíl partition(2):

[boot loader]
timeout=22
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Windows XP" /noexecute=optin /fastdetect

vrať to zpátky, jestli ti naběhnou windows.

ten free-dos ti taky mohl zničit záznam v boot sektoru, proto může být potřeba i fixboot a fixmbr z instalačního cd.