Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s internetem

Dobrý den,
mám doma internet od UPC, donedávna jsem si od nich platil 15Mb internet a vše bylo v pořádku, teď jsem si ale připlatil za 30Mb a nějak mi začla kolísat rychlost dosahuje od 8Mb do 20Mb. Nevím čím to je, zkoušel jsem vypínat firewall i antivirus. Nic nepomohlo. Zkoušel jsem to i s druhým systémem na odděleném disku, abych se ujistil, že to není nějakým trojským koněm nebo virem. Nepomohlo. Přišel technik zapojil do modemu síťový kabel se svým notebookem a mu to jelo 30Mb. Má někdo zkušenosti, čím by to mohlo být? Virem to být nemůže, jak jsem napsal mám to vyzkoušené na dvou systémech na svém PC. NAvíc je velice zvláštní, že mi internet doposud jel rychlostí, kterou jsem si platil (tedy 15Mb) ale po navýšení mi rychlost kolísá i pod 10Mb...

Předem děkuji za jakoukoliv radu....

30MBit je už dosti blízko hranice akú v reále dosahujú bežné 100 sieťovky.
Ak technik od UPC mal v stroji 1GB kartu nemá problém. No ak ty máš 100MBit a k tomu na nej navešané bohvie ako nastavené sledovanie sieti a bohvie čo ešte .... nepôjde to a nemúže to ísť stabilne.
Menej niekedy je viac.

Bohužel tím to není... technik měl dost starý střep, na kterém dost pochybuji, že měl 1Gbit síťovku.... narozdíl od mého PC, který není zas tak starý a má ve své konfiguraci 1Gb síťovku... a podle mě by to nevysvětlovalo, proč rychlost kolísá i pod těch 15Mb..... a jak jsem říkal vypínal jsem firewall... vše co by mohl snižovat rychlost internetu... a ten druhý systém je +- čistá instalace skoro nic na něm není nainstalované a není používaný....