Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s monitorom - pretiahnuty obraz

Dobry den,
Poprosim o radu,
kupil som si monitor SAMSUNG T220 22ojku,
Graficku kartu mam radeona 4670, a nech robim co robim neda sa nastavit nativne rozlisenie ktore by malo byt
1680x1050 - ak dam taketo rozlisenie obrazovka sa mi cela roztiahne a precnieva mi cez okraje, ak napojim kabel D-SUB a nastavim taketo rozlisenie automaticke zarovnanie podla hran plochy tak mi zacne cely monitor blikat. Je to dost blbe kedze mozem pouzivat akurat 1280x800 co vyzera dost naprd...
Dakujem za radu,
Martin

Takze mal si to pripojene cez kabel DVI? Jaky presne, ma plny pocet pinov? Neni len polovicny?
Jake mas ovladace grafiky, jaku verziu odkial? Je ten monitor detekovany kompletne nazvom/typom v ATI control centre? Jake mas moznosti rozliseni v ATI control centre? Nemas aktivny dualview? (vystup na 2 monitory)? Ak ano tak ho zrus.
P.S. skontroluj aj obnovovaciu frekvenciu, nastav 60Hz.