Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem z barevného monitoru černobílý

Mám problém.. Vlastním notebook ASUS F3Series s graf. nVIDIA GF 8400 M G. Po zapnutí je obrazovka barevná ale po chvíly zčernobílí.. Po restartování je opět na chvíly barevná. Nové ovladače ke grafice nepomohly. Je to na opravu nebo je chyba někde v systému (Vista 32B)?

začni zálohovat data z disku - jestli je ten krám ještě v záruce, je zralý na reklamaci - a servis ti nejspíš přeinstaluje systém se ztrátou dat.
asi je "jen" uvařená grafická karta hraním her na špatně chlazených notebookových střevech. můžeš vysát prach ze všech větracích děr: vytáhnout nejdřív ramky, disk, cd - ať je lepší luft - trochu to může pomoct.

Toto je zrejme softwarová zaležitosť. Nabootovať Live system a testovať. Ak tam to bude OK, zálohovať data a použiť recovery partition na čistú reinštaláciu Win.
Ak by sa to aj tam správalo rovnako, reklamovať.

HW toto by sposobovat nemal, neviem si predstavit taku poruchu na LVDS vedeni (nemozne), a grafika tiez nema dovod vytvarat ciernobiely obraz (ono to vyzaduje akciu navyse vytvorit z RGB ciernobiely obraz, a nepredpokladam ze sa HW pokazi tak, ze robi cosi navyse :) Ale clovek nikdy nevie co je blbe, preto nech najprv skusi nejaky live OS, napr. knoppix.