Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hmailserver

Ahojte na windows server 2008 jsem si nainstaloval hmailserver. Nastavil jsem ho podle dokumentace z jejich stranek. Na routeru jsem si otevrel porty pro smtp, pop3 a imap. Kdyz si poslu mejl treba z venci v pohode mi prijde ale kdyz odeslu mejla treba na seznam hodi mi to chybu:

Tito příjemci nebyli zastiženi:

'Václav ' dne 6.3.2010 13:43
530 SMTP authentication is required.

Nevite co mam spatne nastavene nebo v cem delam chybu?

SMTP authentication is required.

You have enabled SMTP authentication for the IP range that the user is connecting from, but the user has not configured his client to use SMTP authentication. There's two ways to solve this problem. Either configure your email client to use SMTP authentication. This setting is normally found in the account settings in your email client. Or, disable SMTP authentication for the IP range. The first solution is recommended since it reduces the risk that anyone will send spam through your server.

By default, hMailServer does not require SMTP authentication for connections coming from localhost / 127.0.0.1. For connections coming from other hosts, SMTP authentication is required for deliveries to external recipients. By default, hMailServer never requires SMTP authentication for deliveries to local accounts, since that would prevent other e-mail servers to deliver email to your installation.

Wow. Quick response time, I'm impressed.
*adds a mark to the "Send hMail people some money" column.

I forgot that SMTP authentication is handled it two places. I went back and checked the "IP RANGES" section, and noticed that the "external address delivery" box had been checked.

I unchecked it, and all seems to be working again.

hm.. napřed si přečti co je to relay. Pak si přečti něco o SMTP. Potom si udělej někde doma testovací síť a do něj si postav SMTP server. A až budeš mít pocit, že to umíš, tak pak budeš mít šanci, že tvůj první ostrý SMTP server nebude do 3 hodin na všech blacklistech jako openrelay.

Touchwood si trapny..

settings/advanced/ipranges , mysou oznac ip (127.0.0.1 predpokladam :)), klepni na edit, a odskrtni prec vsetko pod SMTP authentication.

Nasledne predpokladam, ze ti vypise error hlasku:

You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function blabla..

Chod tam de mas nainstalovane php, najdi subor php.ini a ";date.timezone =" prepis na "date.timezone = Europe/Bratislava" (uz bez bodkociarky, Praha/London etc..).

Akoze teraz sa tu nemusite natahovat, problem je v tom ze touchwood ma pravdu ze si o tom ma nieco nastudovat. Ptz ked mu napr. napises aby odstrelil ochranu toho SMTP tak mu ten server moze zacat ktokolvek zneuzivat a bude jeho IP coskoro na blacklistoch a s takym serverom potom polovicu emailov neodosle ptz to prijmajuci server odmientne (lebo blacklist).
Server nema robit laik, neni to klik klik lebo niekto povedal ze tam mam kliknut. Taky admin je jednou nohou nezamestnany (v lepsom pripade, v horsom mu klope prokurator na dvere a zabavuje server kvoli nejakej trestnej cinnosti z jeho IP o ktorej "admin" ani netusil :). Ide aj o bezpecnost a spolahlivost. Nikto uceny z neba nespadol a kazdy kto to chce urobit spravne si to nastuduje vcetne nejakych clankov o bezpecnosti atd.