Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade pc - pomoc, rada, tip

Zdravím Vás,
chtěl bych požádat kohokoliv, kdo by mi poradil, jak upgradovat můj pc. Moc tomu nerozumím ( hardware a software rozeznám :-) ), ale do toho bych se nerad pustil, bez odborné rady. Můj pc:
základní deska MS-7125, graf. karta NVIDIA GeForce 8600 GT, Paměť 2 GB, 3200+ AMD Athlon 64 Procesor. Operační systém je Windows XP Profesional. Chtěl bych pomoci s tím, abych si mohl zahrát nějaké současné hry na dobré úrovni a neměl s nimi problém (velké rozlišení, nesekaly se).

Moc děkuji za radu všem.

Michael

Kamo, bez novy desky asi tezko neco rozjedes bez sekani v dnesni dobe :) ... kor bez dvoujadra a dvoujadra do 939 ? (ani nevim,ze by to existovalo mozna prvni protyp athlona)

Takze s minimalni investici jedine - AMD Athlon II X2 250
Asus M4N68T - nForce 630a
Zotac 9800 GT 512MB, PCIE
5500Kc.

Ak je par rokov stary tak stacit nemusi, uz to je blbost ze to tvrdis bez toho aby si vyslovene upozornil ze ake prudy ocakavas na 12V vetvach. Prestante uz konecne pisat u zdrojov W, ten udaj je absolutne k hovnu a nevypoveda o tom ci zdroj staci alebo nie.
P.S. na to co si pisal by som nepouzil zdroj ktory ma na 12V menej ako 25A (dokopy vsetky 12V vetvy) ..idealne aspon 30

Děkuji Vám, přátelé za infa, které píšete. Je to pro mě trochu (u některých) španělská vesnice, ale vcelku to chápu. Změna by měla být taková: nová základní pecka, procesor a grafická karta. Cenové rozpětí by mělo být zhruba (fakt zhruba!!!) okolo 6000 Kč, jiank se mi do toho cpát moc peněz nechce. Chtěl bych Vás požádat o ,,střízlivé" doporučení, popř. i tipy na hardware.

Děkuji všem, kteří se účastní této diskuze a přispějí jakýmkoliv názorem.

Michael

Jestli mas dostacujici zdroj,tak moje reseni vyjde MAXIMALNE na 7000. A myslim,ze je to to nej co muzes udelat,aby sis trosku solidne zahral.

Asus M4N68T - nForce 630a
Zotac 9800 GT 512MB, PCIE
AMD Athlon II X2 255
Patriot DIMM 2048MB DDR III 1066MHz.

Asus M4N68T - nForce 630a za 1150 Kč
Zotac 9800 GT 512MB, PCIE za 2130 Kč
AMD Athlon II X2 255 za 1680 Kč
Patriot DIMM 2048MB DDR III 1066MHz za 1212 Kč

Celkem za 6172 Kč

Tento tip se mi líbí a plně splňuje moji představu k upgradu pc, moc děkuji za tip. Pokud někdo má jiný názor, velice rád ho přivítám do diskuze.

Michael

Řekl bych že můžeš začít tím, že koupíš grafickou kartu a zdroj. Až budeš mít peníze tak desku+cpu+ram. Za 6000 to prostě nebude měníš celý vnitřek PC kromě mechaniky a harddisku. asi bych zvážil ten pc střelit za nějakou cenu /kdyby někdo dal 3000/ a koupit fungl novej.

Odkud jsi a jakou flašku jsi myslel (obsah,objem,stáří) ?:-D

Jinak pokud si nejsi jistý tak si zjisti cenu v nějakém pc servisu, už se nám stává že si ti lidi objednají v alze a nechají složit u nás3-[ No a to fyzické složení zabere tak půl hodiny tak si myslím že za tři kila by jsi to možná po ukecání sehnal skoro všude. Pořád lepší než se nervovat,řešit kdyby něco nejelo nebo lítat shánět šroubky.

Já jsem z Prahy a láhev je na dohodě :-)

Já objednávám tam, kde je to nejlevnější a mám s nimi nějaké zkušenosti, popř. doporučení. Nejsem ten, kdo kupuje vše v Alze, neboť je skoro nejdražší. Jinak máš naprostou pravdu, že je lepší někomu říct, než abych potom něco skládal a něco by chybělo (nebo přebývalo) ...

Michael

Beru z5 :) (btw nevim jak upravovat prispevky,proto sem porad pisu novy) sekl jsem se, neni to 23% ale 10 % :) sem koukal na 5770.. podle prumeru fps ve hrach, takze ati je porad lepsi a verim,ze ovladace 5xxx rade jeste vykon casem rapidne zvednou,takze ber ATI :)

Takže, tu jak jsem poslal ?

Asi budu postupovat tak, jak píše MM_tank. Psal, že by pro mě bylo nejlepší nakupovat postupně. Ale pro mě je problém ten, že nevím, jak to bude fungovat dohromady, jestli půjde vše ostatní, když to tam nacvaknu ... :-/

Pokud to nekoupíš od kvalitních výrobců, tak pohoda. Já mám základní desku a grafiku Gigabyte a paměti Corsair a fungovalo to po prvním zapnutí bez problému. Naproti tomu kdysi s deskou Biostar a paměťmi A-Data byly problémy. Co se týče pamětí, tak ještě kromě Corsairu doporučuji Kingston a u základní desky výrobce Asus. S jinýma značkama nemám tu čest, počítače často nestřídám.