Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem tiskový server nastavení

dobrý den,
potřeboval bych poradi mám nas server Patriot Gear box a nedaří se mi připojit tiskárnu k tomuto serveru. Po připojení tiskárny jí server sice detekuje, ale mě se nepodaří nastavit IP adresu a připojit se k tiskárně. Podle návodu by měl server sám detekovat tiskárnu a nastavi jí statickou IP adresu která má být viditelná v síti. To se ovšem neděje a žádná IP adresa viditelná není

Předem děkuji za rady Pepa

Odkaz http://www.okcomputers.cz/patriot-gearbox-nas/d-89 774/

milý Jacku007, netřeba, abys zakládal nové thready a nové účty. Zase tak hloupí nejsme ;-)

Jen pár poznatků:

1. tiskárna nikdy nemá a nebude mít "vlastní" IP adresu. Tu adresu má vždy a jen print server, v tomto případě tedy onen Patriot
2. tiskárna se instaluje tak, že se v PC vytvoří nový tiskový port, buď "HP/raw" (typicky port TCP/9100, popř. 9101 atd. podle počtu fyzických tiskových rozhraní serveru), nebo LPR (ten poslouchá na portu TCP/515 a jednotlivé fronty odlišuje jménem, které je nutno nastavit v serveru a tiskové frontě)