Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chladič CPU

Dobrý den,
měl bych prosbu o vhodný tip chladiče CPU.

Moje konfigurace je
CPU: AMD Phenom II X4 955 Black Edition
MB: Gigabyte GA-790XTA-UD4 (1.0)
skříň: Thermaltake VJ40001N2Z V9 (Rozměry (V x Š x H)462 x 208 x 485 mm)

záleží mi na kvalitním chlazení 3,2GHz procesoru (overclocing zamýšlím) a zároveň nízké hlučnosti. Protože PC case není příliš rozměrný, narazil jsem takto u pár chladičů na problémy. Díky

EDIT:Noctua NH-D14 nevyhovuje nároky na prostor a Scythe SCORC-1100 OROCHI Rev. B má bezvadnou hlučnost, ale myslím, že se také nevejde.

Představoval bych si cenově v rozmezí 1000-2000kč. Xigmatek HDT je skutečné docela malý, obávám se, aby ale dostatečně chladil 3,2Ghz procesor taktovaný na 4+Ghz. Hlučnost uvádí až 27.2 dB, při plné záteži (což se vší pravděpodobností bude) je to trošku nad očekávání hlučné. Ještě nějaké tipy prosím?

CoolerMaster 212 už je myslitelnější, o tomto jsem už uvažoval, hlučnost tam je vyšší, to je pravda. AMD zatím nemám odzkoušený, kvůli závadě od výrobce posílám zpět novou MB k reklamaci :( V nejlepším případě bych sháněl obdobu těch dvou zmíněných chladičů vmém prvním příspěvku, akorát aby se vešly do skříně :)