Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Lze přečíst data z HDD, na který byla uložena když byl v RAIDu??

Udělal jsem děsnou blbost, měl jsem doma HDD Western Digital My Book Studio Edittion II 2x 1TB ( Raid 0) s vypáleným Fireware a protože tahat data po USB bylo na dlouho, tak jsem ho demontoval a oba 1Tb disky strčil do stolního PC.
Samozřejmě je neumí přečíst.Bohužel mám na nich data.
Poraďte, jakým způsobem se k datům dostat?? Byl bych vděčný za jinou radu, než ( strč to zpátky do My Book a zkopíruj)
Mám totiž pocit, že při demontáži tam něco upadlo... :-(

Takže nejsem schopný to nějak ošálit třeba v Biosu stolního PC?? Tzn, pokud bych nastavil RAID, nedalo by se tím něco dělat?? Nebo nějaká SW fičura?? Fakt není jiná možnost, než se pokusit vrátit disky zpět?

EDIT: mám pocit, že moje deska umožňuje zapojení některých SATA do RAIDU. Kdybych je tak propojil a Systémový disk na jinej konektor, tak by se to nerozeběhlo??

Přečíst se data nedají. Dají se za určitých okolností obnovit na jiný disk. Pomocí R-studio a detailních znalostí (který disk byl první, velikost stripe) a několika pokusů. Určitě je snažší pokusit se 4x dát disky zpátky do mybook jestli si to nenažere dobře.