Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stahování software v opeře.

Dobrý den. Prosím,proč mi při pokusu o stažení free software oznámí,že potřebuji DAP(download accelerator plus)a při odkliknutí OK se nic neděje.
A dál nelze pokračovat (explorer stáhne) díky za případné vysvětlení.Kovář Pavel

Málo údajů, nepíšeš ani jakou verzi Opery máš, ani jak stahuješ.

Asi máš DAP nastaven aby byl v Opeře používán pro stahování, ale ten DAP buď už v počítači není nebo je špatně nainstalován.

Zkontroluj, které menu máš nastaveno jako aktivní: Nástroje -> Nastavení -> Pokročilé volby -> Lišty a Menu, mělo by být Opera standard.

Podívej se do Nástroje -> Nastavení -> Pokročilé volby -> Stahování, tam najdi typy souborů, které ti nejdou stahovat, klikni u každého na tlačítko Upravit a nastav aby se zobrazoval dialog pro stahování.

V 10.50 se podívej co je nastaveno v opera:config#UserPrefs|DownloadManager (mělo by být prázdné).

A hrome, já doteď často odkazoval lidí sem na pc.poradna.net s tím, že tu umí pradit, že je tu plno inteligentních lidí... Neměl bych začít říkat jen, že tu umí poradit? :-):-):-)

Kráťo, pokud jedeš na 10.10 (to není čas!), tak na ní klidně pokračuj. Ve 22:50 nic nestahuj, maximálně tak trenky a dej si pyžamo. 10.50 (to taky není čas) šla ven kvůli ballotu a je to na ní trochu poznat. I já jedu na 10.10.

PS:
Tečky mezi číslicemi zde neoddělují hodiny a minuty.
Výraz "jedu" zde nesouvisí s jízdou jakýmkoliv dopravním prostředkem.

10.00
10.01
10.10
10.20
10.50
10.??
Tohle je číslování desítkové řady Opery, takže z logiky věci vyplývá, že to nemůže být 10.5, ale 10.50 (pro šťouraly: verze 10.20 se začala vyvíjet, ale vzhledem k tomu, že pak nastaly ve vývoji Opery veliké změny, přešlo se na 10.50 a verze 10.20 finálně nikdy nevyšla). A to mnozí nevědí, že desítková řada se identifikuje jako 9.80 :-)

To není všechno, ke každé verzi patří mnoho desítek buildů a navíc pro různé OS. Takže například poslední zveřejněné buildy jsou:
10.50 build 3298 Windows
10.50 build 8281 MAC
10.50 build 6242 UNIX
Ke všemu verze pro Windows už byla vydána jako finálka (10.50 build 3296), kdežto ostatní OS na finálky zatím čekají...
Pak máme ještě Operu Mini a Operu Mobile, tam o číslech nemám přehled :-(

šla ven kvůli ballotu

Když já znám baloty jen tyhle

[lishop.jpg]

To bylo krásné v učení na praxi na chmelárně v Gambrinusu. Stálý zaměstnanec tam byla Janča. Asi tak 22 let, zrzavý cop až na zadek, prima výstřihy, vypasované montérky... Jsme z ní lezli po zdi a každý chodil rád na chmelárnu, i když ta hořká vůně chmelu celý den... :-)

Že by šla Opera ven na chmelárnu?