Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Taktování Amd 4600+

Zdravím.Rozhodl jsem se taktovat procesor Amd x2 4600+ (2x 2 400 Mhz)
podařilo se mi nataktovat na 5400+ (2x 2700mhz) s tím ,že z původní frekvence 200 jsem šel na 224 , násobička je na 12x a napětí jsem neměnil (1.2V) . Chtěl bych jít ještě výš...Sytém doposud stabilní(zkoušeno v Orthos ) teplota se drží okolo 58° - obyčejný (dodávaný)chladič k tomuto CPU [Box].
Chtěl jsem se tedy zeptat jestli má cenu zvyšovat napětí , neboť potom stoupne teplota
Další věc , jestli jsem neudělal něco špatně když jsem při taktování využil jen FSB a Clock ratio , jestli třeba nemám měnit i PCI clock neboť přesně nevím co to ten PCI clock je....
A dodatek , zkusil jsem frekvenci dát na 230 jenže na této hodnotě už nenajel systém (spadlo to) , tak jsem zkusil zvednout napětí na 1.3 V a nepomohlo - výš už jsem nešel.

Nebo jestli to mám nechat tak a počkat až zakoupím nový chladič a potom s tím něco více dělat.

Díky

zdravím, mam ten samý procák a mam ho stabilně na 3000. Název základní desky MSI K9N2 SLI Platinum / K9N2 Zilent (MS-7374). v BIOSU jsem dal děličku z AUTO na tvrdých x12 a paměti jsem shodil na 1:1,66. Potom jsem je ale vrátil na auto protože drží v pohodě. kdyžtak ti pošlu screeny.