Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Připojení 2 PC přes účastnickou zásuvku

Ahoj, dle obrázku mám doma připojený 1 PC u syna v pokoji. Nyní bych chtěl připojit další PC pro návštěvu a abych nemusel znovu vrtat zeď a tahat další (červený) kabel, tak uvažuji, zda by nešlo použít klasickou účastnickou dvojzásuvku pro připojení dvou PC. Původní kabel je klasický s koncovkami RJ45. Potřebuji, aby PC na sebe "viděly" a mohly být současně na netu. Netuším, jak by měla být zásuvka zapojena. Pokud by to bylo složitější, tak vyvrtaám další díru a natáhnu kabel. Děkuji za radu.

Co je účastnicka dvojzásuvka? Máš na mysli krabičku v ktorej sú 2 samice RJ45 ?

Ak nechceš ťahať 2 kabely, ono dalšiu dieru vrtať nemusíš, stačí tú pôvodnú prejsť vrtakom s väčším priemerom aby prešli 2 kable.

Štandardné riešenie: kúpiš si switch.

Neštandardné riešenie: využiješ fakt že sa využívajú na UTP kabli iba 2 pary /RX-TX /, dalšie dva sú nevyužívané. Pár krát som to takto zhnusil pri zmenách, v podkroví jednej budovy a mojej nechuti pohybovať sa v pavučinách s vrstvou sadzí. Fuj... Nemá sa to takto robiť ! no funguje to.

o přidělování ip pro počítače už se ti stará minirouter za zdí. tobě stačí jen zapojit kabel do switche.
jen pro případ, že bys chtěl mít doma svoji bytovou wifi pro notebook, pak buď kromě switche je potřebné ještě ap, dohromady je to však zbytečná investice.
nebo vzít router a využít jen jeho lan část, případně nastavit bridge režim - bude jen předávat ip adresy přidělované existujícím minirouterem.

jo, to chápu že šlo o tuto zásuvku. já před vrtáním do zdi dávám přednost switchi za 300.
předpokládám že minirouter přes wifi přijímá internet od providera a nejde ho využít pro domácí síť. to znamená že pokud chceš i vlastní bezdrátové připojení pro notebook, je nejlepší dokoupit router - využít z něj jen funkci switche + wifi. třeba toto.