Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Připojení druhého PC k internetu

Dobrý den,

mám internetové připojení od UPC přes modem Motorola SB5100 Series SURFboard Cable Modem. Původní (první počítač) byl připojen přes USB a internet běhal. Pořídila jsem router Getnet GP-154, připojila druhý počítač (do routeru) - internet funguje. Do původního počítače jsem byla nucena přidat novou síťovou kartu a chtěla připojit do další zdířky v routeru, nicméně neustále vyskakuje hláška, že připojení je omezené nebo žádné. Jsem pc analfabet, tudíž už netuším, co s tím. Poradí někdo?

Předem díky! M.

Takže z fungujícího pc:
Konfigurace protokolu IP systému Windows

Název hostitele . . . . . . . . . : MARTA

Primární přípona DNS. . . . . . . :

Typ uzlu . . . . . . . . . . . . : hybridní

Povoleno směrování IP . . . . . . : Ne

WINS Proxy povoleno . . . . . . . : Ne

Prohledávací seznam přípon DNS. . : pilsfree.czf

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti:

Přípona DNS podle připojení . . . :

Popis . . . . . . . . . . . . . . : 3Com 3CSOHO Fast Ethernet Adapter

Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-04-76-DF-2E-5A

Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano

Automatická konfigurace povolena : Ano

Adresa IP . . . . . . . . . . . . : 192.168.1.2

Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.0

Výchozí brána . . . . . . . . . . : 192.168.1.1

Server DHCP . . . . . . . . . . . : 192.168.1.1

Servery DNS . . . . . . . . . . . : 192.168.1.1

Zapůjčeno . . . . . . . . . . . . : 13. března 2010 15:01:43

Zápůjčka vyprší . . . . . . . . . : 14. března 2010 15:01:43

Na druhém (nefungujícím pc)soubor nelze nalézt soubor ip.txt. A připojení opět omezené nebo žádné :(((.

jsi připojená přes upc: proč máš v nastavení tcp/ip - záložka dns - vyplněnu nesmyslnou příponu "pilsfree.czf"? smaž.

nefungující pc: máš na něm admošská práva, že se ti ten soubor ani nevytvoří (i když by měl být někde ve tvém profilu)
zkus nastavit ip adresu ve vlastnostech tcp/ip ručně:
Adresa IP . . . . . . . . . . . . : 192.168.1.10
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Výchozí brána . . . . . . . . . . : 192.168.1.1
Servery DNS . . . . . . . . . . . : 192.168.1.1 nebo 8.8.8.8, 8.8.4.4

v okně cmd.exe ve výpisu ipconfig -all zkontroluj toto:

Typ uzlu . . . . . . . . . . . . : hybridní

zda tam není ještě něco exotičtějšího.

Omlouvám se, že se vracím po týdnu. Nicméně jsem na nefunkčním PC nastavila IP adresu a další ručně a hlásí, že je počítač k síti připojen. PRohlížeč ale stále nic nezobrazí.

Výpis z nefunknčího PC:

Konfigurace protokolu IP systému Windows

Název hostitele ................... : stanice
Primární přípona DNS .............. :
Typ uzlu .......................... : neznámý
Povoleno směrování IP ............. : Ne
Wins Proxy povoleno ............... : Ne

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti 6:

Přípona DNS podle připojení ....... :
Popis ............................. : Realtek RTL8139/810x Family Fast Ethernet NIC
Fyzická Adresa .................... : FF-FF-FF-FF-FF-FF
Protokol DHCP povolen ............. : Ne
Adesa IP .......................... : 192.168.1.1
Maska podsítě ..................... : 255.255.255.0
Výchozí brána ..................... : 192.168.1.1
Servery DNS ....................... : 192.168.1.1

A dnešní z fungujícího:

Konfigurace protokolu IP systému Windows

Název hostitele . . . . . . . . . : MARTA

Primární přípona DNS. . . . . . . :

Typ uzlu . . . . . . . . . . . . : hybridní

Povoleno směrování IP . . . . . . : Ne

WINS Proxy povoleno . . . . . . . : Ne

Prohledávací seznam přípon DNS. . : pilsfree.czf

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti:

Přípona DNS podle připojení . . . :

Popis . . . . . . . . . . . . . . : 3Com 3CSOHO Fast Ethernet Adapter

Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-04-76-DF-2E-5A

Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano

Automatická konfigurace povolena : Ano

Adresa IP . . . . . . . . . . . . : 192.168.1.2

Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.0

Výchozí brána . . . . . . . . . . : 192.168.1.1

Server DHCP . . . . . . . . . . . : 192.168.1.1

Servery DNS . . . . . . . . . . . : 192.168.1.1

Zapůjčeno . . . . . . . . . . . . : 13. března 2010 15:01:43

Zápůjčka vyprší . . . . . . . . . : 14. března 2010 15:01:43

Vypis nam tu ipconfig /all po zmene IP adresy. Jestli ti to nefunguje spravne nastavene, muze ti to blokovat AV/firewall/neco. Zkus se s novou IP pripojit v nouzovem rezimu s praci v siti. Nepujde-li, je nejspis NIC v kralovstvi nebeskem.

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti 6:

Popis ............................. : Realtek RTL8139/810x Family Fast Ethernet NIC
Fyzická Adresa .................... : FF-FF-FF-FF-FF-FF
Protokol DHCP povolen ............. : Ne
Adesa IP .......................... : 192.168.1.1
Maska podsítě ..................... : 255.255.255.0
Výchozí brána ..................... : 192.168.1.1

ta síťovka realtek je buď vadná, nebo nemá nainstalovaný funkční ovladač - je totiž vyloučeno, aby měla fyzickou (mac) adresu samé ff.

nemůžeš ručně nastavovat ip adresu sítové karty stejnou jako je adresa routeru - v jedné síti samořejmě nesmí být dvě zařízení se stejnými ip adresami. když ip nastavuješ ručně, nastav síťovce třeba 192.168.1.10

prvním problémem je z nějakého důvodu vadná síťovka, proto nedostane adresu od dhcp. pokud ve vlastnostech realteku 8139 ve správci zařízení čteš "zařízení pracuje správně", pak je nejspíš nainstalován ovladač základní desky a chipset se může bavit se síťovkou. přesto je vadná a chce ji vyměnit za novou - stejná adresa karty a routeru to jen dorazí.

edit: moc pozorně jsem nečetl příspěvky od kolegů, tak se trochu opakuju.

edit2: pilsfree si zruš tady

Modem vie podporovať len jednu IP adresu a ak to má UPC správne nastavené, tak je to previazané s MAC adresou sieťovej karty prvého PC. Ak to nie je previazané s MACčkou, aj tak musíš po pripojení nového PC vypnúť a zapnúť modem a počkať kým sa ti rozsietia 4 zelené a 1 žltá LEDka. potom by to mohlo ísť, ale iba jedno PC. Ak chceš viac, musíš kúpiť ROUTER a dať ho medzi PC a MODEM.
EŠTE RAZ: MODEM = JEDNO PC, ROUTER = VIAC PC

Je fajn že máš router pretože ho potrebuješ. No vlastníctvo nestačí, aby to fungovalo ako chceš, router chce ešte nastaviť. Niektoré routre sú prednastavené z výroby pre typické užite, niektoré nie.

Preto by bolo vhodné otvoriť manuál k routru a venovať tomu hodinku a pokúsiť sa pochopiť o čom to tam píšu. Ak máš s tým problém, sú ludia ktorým to až tak velké problémy nerobí.