Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Neúspěšné spuštění Win. XP

Dobrý den,
odinstalovával jse nějaké programy, takže nevím, jestli jsem něco důležitého náhodou nedal pryč, ale věřím tomu, že ne.
Počítač jsem ještě chvíli používal a poté vypl. Při dalším pokusu o spuštění mi naskočila černá obrazovka s textem

Citace:

"Omlouváme se za nepříjemnosti, ale systém Windows nebyl úspěšně spuštěn pravděpodobně z důvodu změny HW nebo SW.
Pokud počítač neodpovídá, byl nečekaně restartován nebo byl automaticky vypnut, aby ochránil soubory a složky, můžete se vrátit k poslednímu funkčnímu nastavení volbou Poslední známá funkční konfigurace.
Pokud bylo předchzí spouštění přerušeno z důvodu výpadku napájení nebo vypínačem napájení nebo tlačítkem Reset, nebo pokud je příčina neznámá, zvolte položku Spustit systém běžným způsobem.

Konec citace.

Dole jsou možnosti jako STAV NOUZE, SPUSTIT BĚŽNÝM ZPŮSOBEM atd. ale nic nejde vybrat ještě pod tím běží odpočítávání kdy se systém spustí, ale po jeho doběhnutí na nulu se nic neděje.

Klávesnici a myši nesvítí kontrolky zapnutí, takže asi proto nelze nic vybrat ani vstoupit do BIOSu ale rozbité nejsou, jinde fungují.

Poradí někdo co s tím ? Předem děkuji.

Jedná se o XP home.

odinstalovával jse nějaké programy ....

Omlouváme se ...., ale systém Windows nebyl úspěšně spuštěn pravděpodobně z důvodu změny HW nebo SW

Rozbil jsem Wokna ... Poradí někdo co s tím ? Předem děkuji.

Ako čo chceš poradit ?

já jsem přesvědčen, že jsem neodinstaloval nic co by windows potřeboval, věci jako icq, které jsem nahradil Qipem snad nepotřebuje, ale na 100% to nemůžu vědět nikdy.

Teď potřebuju počítač spustit, i kdyby to mělo znamenat ztrátu dat, to mi nevadí.

neudělal jsi žádnou změnu hw? povytažený kabel disku? jiná ram?
můžeš z instalačního cd windows spustit konzolu zotavení, a v ní chkdsk, jestli to nepomůže.
nebo bych vzal bych to instalační cd a přeinstaloval windows (opravná instalace) - většina nastavení zůstane zachovaná.

a půjč si někde ps/2 klávesnici.

Zdravím. Mám ten samý problém akorát když z nabídky vyberu cokoliv, pc se znovu restartuje k této nabídce. Jinak se chci zeptat, jestli když přeinstaluji windows jestli přijdu o veškerá data, a jestloi ano, je šance je dostat předtím z disku? Díky

Klávesnici a myši nesvítí kontrolky zapnutí, takže asi proto nelze nic vybrat ani vstoupit do BIOSu ale rozbité nejsou,

Ak doska neobsahuje PS/2, je predpoklad že default nastavenie BIOS-u pre USB legacy keyboard, bude "enabled" , je nemysliteľné aby to tak nebolo. Ak si to zmenil a teraz sa do BIOS-u nevieš dostať, vykonaj Reset BIOS-u, je na to jumper. Pozri si svoj manuál dosky kde sa jumper nachádza a postupuj presne podla instrukcií.
Ak doska obsahuje PS/2, zožeň si klávesnicu PS/2.