Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jaký počítač do +- 15k i s monitorem?

Ahoj, zase jsem dostal úkol. Tentokrát to má být počítač pro BFU do +-15k Kč i s monitorem. Použití bude hlavně na internet, ale i na nějaké hry (vzhledem k ceně HW žádné zázraky). Počítač co mají teď je nějaký Athlon 1,6 Ghz, 512MB RAM, 32Mb grafika, takže to bude skok do neuvěřitelné výšky.

Viděl bych to takhle:
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=QGZ01G CY01RHO01WM001GRU01P5G01DRY01QLH01T7501HDG01

U toho monitoru si nejsem vůbec jistý, rozumím tomu jak koza kamionu. Tady uvítám každou radu.

Díky za každou odpověď.

naopak. V tomto segmentu nabízí AMD nejvíce.

Intel má výkonné CPU, ale jeho čipsety jsou (hlavně co se týká šířky pásma u rozhraní, speciálně u southbridge a PCIe 2.0 sběrnice) o dost horší. A grafiku dnes jedině ATI, o tom žádná, za tu cenu je ten výkon velmi dobrý.

Mno, fungovat to bude, ale co se tyka podvozku, je to z nouze ctnost. Jen tak z pleziru: Uz bych nekupoval nenativni desku s DDR2 subsystemem. Radeji bych pridal petikilo a koupil neco na AMD790X (GB nebo Asus - ty desky uz dnes opravdu nejsou drahe). Usetris i na pameti (malinko), neb dneska jsou uz cenove vyhodnejsi DDR3. HD5570 nekupuj, radeji vezmi starsi HD4670 - usetris prachy a vykonove si polepsis. Monitor je maly.