Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno pomalé načítání stránek přes wi-fi

Dobrý den, mám router D-LINK DI-524 a mám s ním menší problém.V posledních 3 dnech mi internet přes wifi jede buďto strašně pomalu, nebo se zobrazí, že vypršel čas žádosti.Když notebook zapojím přes LAN tak net jede v pohodě.Netuším čím to je :-( s notebookem chodím do školy, tam internet přes wifi jede dobře.Zkoušel jsem router znovu přeinstalovat a nastavit.Bohužel to nepomohlo..Netušíte někdo co s tím ?? Děkuji za všechny odpovědi :-) Tomáš

Z jiným notebookem to bohužel vyzkoušet nemůžu, ale myslím, že to tím notebookem není protože když se připojuji ve škole tak bez problému."Vypadá to že dlinki umřelo wifi" to jako že mě odešla wifina ?? :-( říkal jsem si jestli to nemůže být anténou.. A kdyby mi odešla wifi, tak by se mi neukazovala síla signálu na notebooku ne ??

Vyzkoušel jsem ten program, který jsi mi doporučil.Po instalaci a spuštění mi nic neukazuje.Ale podle návodu, který jsem si přečet by měl hned po instalaci a spuštění automaticky najít síť v okolí.Tak jak to, když mi neukazuje žádnou síť, přesto jsem připojen k internutu s tím, že se ty stránky načítají strašně pomalu, nebo se nenačtou vůbec.Jediné co mě napadá, jestli to nemůže být příliš velkou odezvou..

levá část obrázku tvrdí, že signál je přítomen, má rozumnou úroveň a trvá bez výpadků. pravá část ukazuje kanál 6 pro "g" normu.
ještě bych zkusil oblíbený a default přednastavovaný 6.kanál v routeru změnit třeba na 11.
a zkontrolovat, že wifi část routeru je nastavena pro evropu (13 kanálů).

6. kanál jsem změnil na kanál 11 chová se to pořád stejně.Jakorád nevím kde mám zkontrolovat, jestli je wifi část routeru nastavena pro evropu.
Dneska jsem podrobněji sledoval jak se chová a výsledek: wifi funguje, ale jenom asi tak do 10 m !! :-? Když s notebookem odejdu dál, tváří se, že je stále připojen přesto internet nejede.Přitom před tím bezproblému jel.Tak to vypadá, že tam asi něco odešlo co ? Ale stejně to nechápu, jak to může jet na 10m a potom ne..

Čudo nevideno,
povedal by Srb alebo Chorvát.

Lebo RSSI (-30) je výborné (mnohí by Ti závideli silu signálu).
Tá zmena kanálu - to bol rozumný návrh.

Takže,
1. ak Ti cez RJ-45 ide O.K., ale wifi nie - zrejme je v hre šifra WPA-TKIP (rozdiel medzi pripojeniami).
Máš tam SP3 (ak máš XP)?

Skús zmeniť šifru na WEP, resp. chvíľu bez šifry.

2. Skúsil si reset routera?

...ak nezaberie nič z toho, čo tu bolo spomínané,
(a ako máš inštalovanú anténu - priamo našroubovanú,
alebo cez pigtail? V ňom by ešte mohol byť problém - ale asi to maš priamo.)

Ak nemáš v blízkosti antény čosi rušivé (ako spomína Mr.brtník),
tak je to jasné: Vesmírní lidé...

V blízkosti antény není nic co by mohlo rušit, anténa je běžná, ta která se prodává s routerem (takže šroubovací na přímo).Na notebooku používám windows 7 a ještě do nedávna všechno jelo dobře.Jediné co zbývá je to zabezpečení..zítra na to mrknu a dám vědět...No jinak tady potom jsou ti "Vesmírní lidé" :-p a to teda nevim co s nima...:-)

Vzhledem k tomu, že do určité vzdálenosti to jde a pak ne, vyloučil bych chyby HW či nastavení. Zbývá tím jen rušení, popř. zkusit nějakou silnější anténku. Např. někdo ze sousedů má taky wifi a ruší tu tvojí nebo chytáš signál přes několik zdí či jiných překážek.