Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Netbook

Zdravým všetkých !!!
V najbližšej dobe by som chcel kúpiť jeden nový NETBOOK. Samozrejme ho nechcem na hry, jediné čo chcem je aby nebol až zas taký "šmejd", aby aspoň prehral video v plnom rozlíšení (na celú obrazovku) bez sekania. Videl som už u viacerých netbookov že pri plnom rozlíšení video sekalo ako ďábel. To by som teda nechcel.

Neviem či sa niekto vyzná v grafikách pre netbooky. Ktorá z týchto grafík je najvýkonnejšia (aby mi aspoň to video v plnom rozlíšení nesekalo).

Intel Graphics Media Accelerator 3150
Intel Graphics Media Accelerator 900
Intel Graphics Media Accelerator 950

Zatial som si vybral tento netbook: mini-notebo.....m

Ale neviem či by sa jeho pamäť dala zväčšiť na 2 GB. Neviem či má navyše ešte aspoň 1 slot pre RAM.
Prosím poradte mi.
VOPRED VŠETKÝM ĎAKUJEM !!!!
Zmena predmetu, pôvodne: NETBOOK (los)

Ešte jedna vec.

Na tejto stránke je písané o Intel GMA 3150.

Intel_GMA

Píše sa tam po anglicky: The new Pinetrail Atom CPU's use a modified version of this 3D accelerator called the 3150. It is a die shrink of the 3100 with no HD capabilities.

Nie na 100% rozumiem tomu textu, takže neviem čo to presne znamená. Či tá integrovaná grafická karta nepodporuje HD (plné rozlíšenie) ?

opäť ďakujem !

Problem se nejmenuje grafika (GMA staci na kancl i filmy, hrat se na tom ovsem skutecne neda), ale Atom. Tento potrat je pomstou Intelu na vsech uzivatelich. Spis se poohledni po notysku s CULV procesorem - cena je vyssi, nicmene vykon je nekde jinde.

Cavte, prepacte, ze sa vam tu do toho pletiem, ale tiez potrebujem poradit a toto je prve co som nasiel...chcel by som sa opytat, ci pri kupe netbooku skor pozerat na to ci si kupit netbook s jedno/ dvojjadrovym procesorom, alebo skor pozerat na to aku ma graficku kartu, kedze taktiez si chcem pozriet aj nejaky ten film na nom, ale dolezitejsi mi je vykon urcite...Dakujem