Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem RCA vs. RGB cinch

Zdravim,

mam dotaz ohledne zamenineltosti kabelu s koncovkou CINCH (RCA-RGB)
Pokud mam redukci z VGA na 3CINCHe(RGB) lze pouzit na tento prenos CINCHe RCA?(RCA- S-video,L,R Audio)
Bude kabel plnit stejnou funkci?
Jde mi o prenos video signalu.

Diky.
P.

Záleží na provedení a délce kabelu. Pro RGB by to měly být koaxiální kablíky o impedanci 75ohm. Pro AUDIO stačí stíněný kablík na jehož impedanci až tak moc nezáleží. Je klidně možné, že ten RCA kabel má všechny kablíky 75ohm. Pokud to není pro nějaké extrémní rozlišení a je to na krátkou vzdálenost, je to více méně jedno. Nejlepší metoda je to vyzkoušet.

Nevedno čo sa vlastne čo sa pýtaš, je to nejasné. Pri konverzii z D-SUB na RGB potrebuješ manipulovať so synchro impulzami. Pridať ich k signalom farieb. Ak má byť z toho Komposite signal ešte sa vytvara rozdielový signal.

Kúp si konvertor aký potrebuješ, vyrábajú sa. Ak máš na mysli že si len precínuješ koncovky tak takto jednoducho to nefunguje.

Potrebuju propojit projektorek(PICO PK 101) s notasem.
Originalni kabel je k nesehnani.
Tedy me napadlo pouzit stejnou vec jen ne s onou znackou.
Tedy kabel:JACK 2,5mm - 3 CINCHe samce = pujde to pres prechodku VGA/RGB cinch

Co je prechodka ? To si sa kde s tým stretol, čítal ?
Prechodka sa použiva tak u elektro-instalaterov, vodarov, kurenarov a pod. Je to to čiste ochranný mechanický prvok.

Prejdi si e-shopy a prídeš na to co za blbosť to tu píšeš. D-SUB to RGB ? Vyraba sa je to aktívne zariadenie.

Nejspíš se jedná o 2,5mm jack se čtyřmi kontakty. Ten se dá sehnat třeba tady:
http://www.softcom.cz/produkt/jack-prum25mm-4-polo vy-zastrcka-kabelova-plastova/

Ale zapojení se bude muset vyzkoušet metodou pokus a omyl.

Edit: tak jsem se dočetl, že to žere jeno kompozit. Takže potřebuješ ještě převodník VGA na kompozit.

http://www.softcom.cz/produkt/adapter-vga-na-s-vid eo-a-cinch/?flist=1

http://www.skylarknetworks.com/blog/2009/03/connec t-a-macbook-air-to-an-optoma-pk-101-pico-projector /

Netušíš o čom je reč, Nevieš co je komponentní videosignál.

Nauč sa chápať napísaný text:

Pro použití s řadou data/video projektorů, které umožňují připojení komponentního videosignálu na standardní VGA vstup.

Na vysvetlenie : predpokladá sa že daný projektor obsahuje mierne nestandardný VGA vstup, ktorý okrem signalov podla standardu VGA /60 Hz non-interlaced video/ vie spracovať aj televiznu normu /50 Hz interlaced video/