Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poradíte disk na system?

Zdar,
letos už mi odešel třetí sígejt(první vydržel přes 6let,druhej byl v záruce ještě tak vyměnili a ten vyměněnej začal haprovat už po dvou dnech provozu-hned jak sem si doinstaloval všechny programy).

Jako uložiště mam velkej zelenej WD. Mi napadlo, jestli bude disk s menší kapacitou(kolem 100giga) na system spolehlivější? Momentálně sem ho hodill na 500gigovej a ten se po pár dnech zhroutil.

Máte tip na něco rychlýho a hlavně spolehlivýho?

500gb seagate měly nějakou vadu, řešilo se to změnou firmware. ještě lépe se to řešilo vyhnutím se této značce.

obecně: systém má být na něčem rychlém. nemuselo to být velké, ale v době vist/w7/w8, a k tomu nero a adobe reader9 v program files - je 250gb taky pěkné číslo.
data mají být na něčem dost velkém. jen při střihu videa musí být taky na něčem rychlém.
jestli to máš na stejném disku (pochopitelně že na různých oddílech, jen lama by to míchal dohromady), pak potřebuješ velký a zároveň rychlý disk - poznáš to už z názvů.

v současnosti jsem také zakotvil u WD, Seagate jsem opustil už dávno a Samsung relativně nedávno.

Co se rychlosti týká, mám WD Velociraptor 300GB a kromě ceny se mu nedá vytknout prakticky nic. :-) V poměru cena/výkon pak následují WB Black popř. Blue (ten je v průměru jen o cca 5-10% pomalejší)