Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno MS Access - vztah M:N - jak vyresit

zdravim,
potreboval bych poradit jak vyresit vztah M:N mezi tabulkou Písně a žánry...vim ze u vztahu M:N se dela pomocna tabulka, to uz mam, jenze mi tedka nejde vytvorit relace mezi polozkamy kod_zanr v tabulce Písně a kod_zanr v tabulce Pomocná, na jedne strane musim mit PK, jenze na ktere, v Pomocné ne, to by pak nebyl vztah M:N a v tabulce Písně nemuzu mit PK na kod_zanr, protoze tam mam vic stejnych hodnot, a to u PK byt nemuze...
diky za rady

Pokud chces mit pro pisen prirazeno vic zanru, pak v te tabulce, ktere se rika spis "spojovaci" nez pomocna, pak v te tabulce je ID zanru a ID pisne.
Primarni index tam zadny nebude, neni k nicemu - primarni index je unikatni a to v tomto pripade nesplnujes. Ale budou tam referencni integrity do tabulky zanru a tabulky pisni a ty jsou samy o sobe pouzity pro zrychleni pristupu.