Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 7 32-bit/64-bit

Dobrý den, potřeboval bych poradit s Windowsem. Chtel bych si koupit novy Windows, pochopil jsem, ze nejlepsi z nabidek je Windows 7. Kvuli penezum jsem si vybral nejjednodusi verzi Home Premium. Nyni se rozhoduji jestli 32-bit ci, 64-bit.

Muj pocitac obsahuje tyto komponenty:
Mainboard: MSI MB P31 NEO-F V2 (775, Intel, PCIE, DDR2, IDE+SataII, 7.1, GLAN, ATX)
Procesor: Intel cpu Dual-Core E5200 775 BOX (2,5 GHz 2MB 800 MHz 45nm)
Grafika: GUGABYTE VGA GV-R467ZL-1Gl Radeon 4670 1GB 128bit DDR3
vypalovacka a HDD neni dulezity predpoklam
Nejdulezitejsi je ale ramka: KINGSTON 2GB DDR2 CL6.0 PC6400 800MHz (2048MB) - nejspis si do roka dokoupim druhou takze celkove budu mit 4GB.

Slysel jsem, ze na 64-bit nefungovaly nejake starsi hry a nektere programy se musi ,,upravit,, (napr. Daemon Tools) x 32-bit pry tyto ,,chyby,, nema.
Avsak 64-bit je zase vykonejsi (v cem konkretne ale?).

Dekuju za rady..popr. kdyby jste jeste neco potrebovali vedet, ptej se. Chtel bych se rozhodnout opravdu nejlepe jak to jde.
Soucasny muj nazor je 32-bit.

Tak ještě jednou,asi jsem tě naposledy zmátl. Vezme to tedy z druhýho konce:-)
Jaké lze mít v PC nainstalované windows 7:

1) windows 7 trial na 90dnů (enterprise, doinstalovaná čeština). Prostě si to jednou za tři měsíce přeinstaluješ.
2) windows 7 "zkušební verze" jak to nazýváš - instalace z normálního instalačního média - bez zadání čísla. Lze prodloužit na teoreticky 120dnů. Takhle máš nainstalovaný ty XP ale ty neprodloužíš. Jestli je to legální nevím ale nějak to jede.
3) Windows 7 s crackem (to sem dávám jen kvůli úplnosti)
4) Windows 7 OEM koupená "jen tak" bez hardware. Aktivace proběhne, systém se bude tvářit jako legální a bude fungovat,projde aktivací. Ovšem protože to bude koupené v rozporu s microsoft podmínkama tak legální.Při víceméně teoretické fyzické kontrole u tebe bude systém označený jako nelegální a ty peníze jsi prostě vyhodil z okna. *
5) Windows 7 UPGRADE. Pro ty co už mají od microsoftu nějaký windows (XP,Vista) s platnou licencí koupený. Pro instalaci není technicky potřeba žádné další instalační cd/DVD (nekontroluje se to při instalaci). Jak sem si všiml vznikne krabicová verze
6) Microsoft Windows 7 GGK - legalizační verze - pro ty co nemají legální OS, vznikne OEM licence.
7) Microsoft Windows 7 krabicová verze - a máš klid:-)
8) pohádkové a další verze sem už zmínil výše. Je to rovnou nelegální a horší než oem (nemusí fungovat).

Já se momentálně s Win7 pohybuju v bodě 2) s tím že číhám na aukru na levnou krabicovou vistu + pak bod 5)-po dovolená chci obojí ultimate. Mám licenci OEM z roku 2000 na XP Prof ovšem už jej nemůžu používat protože hardware (pentium III 750) je dávno prodanej.
Kdybys měl k něčemu dotaz rád zopodpovím ale označ to podle čísla.

Nainstalovat ide vsetko, ale tvoje terajsie Win budu prepisane a bude treba nainstalovat programy apod nanovo (co inac vrelo odporucam - cistu instalaciu, ptz mat na disku nejaky kvazi-mix z WinXP a Win7 to by bolo na odstrelenie sa a obesenie sa zaroven), takze predtym si preistotu odzalohuj pripadne svoje data niekam inam (na iny oddiel disku resp. preistotu na DVD-RW alebo USB disk apod).

Dobre. Az se mi stahne ten Win 7 trial z te stranky tak predpokladam ze mi to samo nabidne jestli chci ten Windows jakoby ,,preinstalovat,,?

Jak potom udelam z tohoto trialu.....FULL? Staci kdyz napisete ten bod z toho vaseho souhrnu.

Och. NIE. Tahas obraz DVD, musis to vypalit na DVD-R (vo vypal.programe volis funkciu vypalit z obrazu).

Potom sice mozes skusit to vypalene DVD zasunut do mechaniky aj v beziacich Win, ze ci ti to neponukne upgrade s tym ze nieco z tvojich Win zachova, co ale ako som pisal by som ja osobne nerobil aby nebol na disku uplny gulas (ale ked chces mozes to skusit sak to je aj tak len skusobne tak mozes mat aj skusobny gulas, to je fuk), ale tie Windows by som normalne z toho DVD nainstaloval ako kazde ine Win - nabootovanim z toho DVD. Nove Windows sa neinstaluju z beziacich Windows, to by sa robilo dost blbo v pripade noveho cisteho harddisku :-)

legalizacna verze by mala obsahovat aj original instalacne DVD tak ako OEM verze, a snad nevyzaduje mat nainstalovane vobec nic. Potom nabootujes z legalizacneho DVD a nainstalujes Win nanovo (bude to asi nutne - to installnutie nanovo)

http://www.az-elektro.cz/software/microsoft-oem-wi ndows-7-home-premium-cz-ggk-legalizacni-sada?v=441 737

Legalizační kit Win Pro 7. Windows legalizační sada obsahuje instalační DVD ...

Uz je to dobry, nasel jsem si to sam. Je tam totiz nejaky ,,dotaznik,, a tam se musi zadat, ze jsem IT ..... (ja tam dal Student a na konci mi to napsalo, ze je to jen pro IT professional), takze jsem to zmenil a uz to mam.

Jen bych poprosil jeste o tu cestinu.

Dekuju

mozem dat na jeden 64 bit a na druhy trebarz 32 bit

můžeš, to ti nikdo zakázat nemůže, maximálně ta licennční smlouva kdybys ji při instalaci četl

neporusujem tym licenciu

porušuješ

resp na kolkych pc mozem fpp win 7 ultimate nainstalovat ?

na 1