Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podpopa RAM

Ahoj,

chci se zeptat a za rady, popř. to na co si dát pozor budu vděčný. Hodlám si pořídit novým comp, desku mám vybranou (ASUS P6X58D) a teď přemýšlím jaké paměti. Když se podívám na jakoukoliv stránku prodejců, tak čtu, že podporuje 2000MHz O.C/1600/1333. Stejné parametry i na stránkách ASUSu. Když si však stáhnu návod k desce, je zde napsáno, že podporuje 1600 O.C. Chci se tedy zeptat zda má někdo zkušenosti s tohle deskou a řekne mi co je vlastně pravda. A druhý dotaz, pokud podporuje 1600 O.C. je lepší koupít 1333 a netaktovat nebo 1600 a taktovat ?
Snad je to alespoň trochu srozumitelné a ještě jednou díky za rady.

Tuhle desku neznám, pár zkušeností s 1156/1366 mám. Pravda je podle mě taková že to s nějakýma pamětma pojede na max 1600 a s některýma 2000 i víc. Neznám z hlavy jaké mají desky 1366 s x58 děličky, je možné že těch 2000 se dá dosáhnout jedině přetaktováním procesoru (sběrnice BCLK).

Jinak výběru paměti je potřeba věnovat větší pozornost. Jednak ci5- ci7 jsou podle mě na paměti náročné, jednak maximální napětí paměti by mělo být 1,65v.

Oblíbené finty výrobců:

- paměť s rychlostí např 1800 je označená jako 1,65v. Přičenž tohle napětí je potřeba pro rychlost 1333 a pro vyšší se musí přidat.
- paměti označené 1,65-1,9v - oěpt to 1,6voltu platí jen pro 1333.

Nakonec jsem skončil spokojený s těmahle http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=6980 2 (ovšem přišli mě v lednu na 2800)

A druhý dotaz, pokud podporuje 1600 O.C. je lepší koupít 1333 a netaktovat nebo 1600 a taktovat ?

Netaktovat co ? Paměti nebo procesor ??
Protože taktuju začínal jsem s vyberem na rychlosti 1600. K takove desce koupit 1333 hmm:-)

Taktovat procesor mi vzhledem k parametrům přijde asi trochu zbytečný a z mého pohledu (tedy pro mě) nevyužitelný. Dotaz byl na paměti. Takže koupit 1600 a kdyby je deska nevzala klasicky tak taktovat ? Všude opravdu je, že deska bere 1600 bez O.C., ale v návodu 1600 O.C. Takže je asi nejlogičtější řídit se návodem. Deska, ale to asi víš, má tlačítko pro kontrolu pamětí což by mě mělo upozornit zda jsou podporovány, když je zapojím. Asi !?

Takže koupit 1600 a kdyby je deska nevzala klasicky tak taktovat ?

Aha ty myslíš podtaktovat. Jo to klidně - pomaleji jet může každá paměť bez problémů.
Zmáčknutím toho čudlíku akorát přenástavíš nastavení pamětí - pokud to třeba "ladíš" a zadáš blbě a systém padá tak se tím nahradí špatné nastavení.
Podporu pamětí má víceméně na starosti u těchto 1156/1366 procesor, deska s tím moc nezmůže.Každopádně asi bych bral nejméně ty 1600. Že je vhodné to pro 1366 kupovat po třech v kitu je ti asi jasné...

Pořád se v tom ztrávím. Řekněme, že deska podporuje 1600 O.C. a já koupím 1600 paměti. Taktuju co ?
Jinak kit po třech vím. Teď třeba koukám na paměti 1600MHz, který jsou přímo podporovány i7. A mají XPM profily pro snazší taktování....1066MHZ 1.5V,1800MHz 1.65V. Takže napětí by bylo v pohodě.

Taktujes dosku (chipset, CPU). "podpora" 1600 O.C. ( = OverClock) znamena ze to nepodporuje, ale da sa to pretaktovat az na 1600

P.S> inac RAM s napatim vyssim ako 1,5V (t.j. skoro vsetky) su vpodtstate tiez pretakt (napatie podla specifikacie je 1,5V a cokolvek vyssie je pretaktovavanie). Ked si kupis 1600 1,65V tak je to vpodstate napr. 1300ka (1,5V) pamat ktora sa da pretocit na 1600. Takze ked mas dosku 1600 O.C. a RAM 1600/1,65V(alebo nedajboze este vyssie), tak vpodastate je by pri dodrzani vsetkych specifikacii malo bezat max na 1300 :-D

Já bych řekl že dobrý. Akorát jsou vyšší takže s velkým chladičem CPU může být problém.a není tam napsaný napětí, odhaduju to na 1,5voltu při 1333 a 1,65v při 1600 ale ověř si to.

Jo ten chladič mají ty tvoje i moje paměti stejně velkej.Já je mám na desce s 1156 ASUS P7P55D PRO. Chladič mám cooler master hyper 212+ a osadit jdou všechny sloty s tím, že ta poslední ramka je už hodně blízko větřáku -tak na 2 milimetry a nevešla by se - a trošku ovlivňuje průchod vzduchu. Ty bys měl mít na desce 3*2sloty a osazovat bys měl zprava tak bys měl mít teoreticky o trochu víc místa. Záleží jaký použiješ chladič. Pokud nebudeš taktovat tak cm 212+ je podle mě ideální, narozdíl od freezeru má lepší uchycení a ventilátor si můžeš měnit dle za skoro jakýkoliv 12cm. Chladič jde samozřejmě namontovat i jinak ale pokud ventilátor u mě není vpravo tak dole zavazí s grafikou a vlevo nebo nahoře je podle mě pitomost.

Nicméně pokud bys chtěl taktovat tak na mojem procesoru při napětí zvýšeném o 0,1votlu a frekvenci +-3600 ten cm212+ pokud zatížím proceosor na max skoro nestíhá (8jader vytížerným v orthosu/prime/ teploty kolem 85ti. Samozřejmě žádná hra to takhle nevytíží ale počítat nějaký boinc nebo tak bych s tím nechtěl:-)

Taktovat nebudu, takže ti budu věřit s tím chladičem. :-) Koukal jsem a na tu desku by měl vedle pamětí pasovat dobře. Při nejhorším tam na chvíli nechám box a pokusím se sehnat nějaký menší. Ještě jednou díky. Pak písnu jestli se to povedlo rozchodit. :-)